Zavřít reklamu

Galaxy A14 není zrovna prémiový telefon, nemá jím být a ani si na něho nehraje. Jeho LTE verze vyjde na něco kolem 4 300 Kč, ta s 5G pak na 5 300 Kč. I když je to tedy v uvozovkách levné zařízení, tak to rozhodně neznamená, že jej není vhodné patřičně chránit. A od toho je zde společnost PanzerGlass. 

Galaxy A14 má bodovat svou cenou, která má oslovit všechny nenáročné uživatele. Poměr cena/výkon je to hlavní, na co zde Samsung spoléhá. I z toho důvodu nemůže být zařízení vyrobené z prémiových materiálů. Ať už máte LTE verzi nebo tu s 5G, displeje jsou zde rozměrově stejné (konkrétně se jedná o 6,6“ FHD+ PLS LCD displej), proto je toto sklo vhodné na oba modely.

V samotné krabičce skla PanzerGlass pro Galaxy A14 najdete nejen jeho, ale i hadřík napuštěný alkoholem, čistící hadřík a samolepku na odstranění prachu. Pokud se pak bojíte, že se vám aplikace skla na displej svého zařízení nepovede, můžete veškeré obavy hodit stranou. Vše jde rychle, hladce a ve čtyřech krocích, které máte vyobrazeny na zadní části balení.

4 jednoduché kroky 

Hadříkem napuštěným alkoholem dokonale očistíte displej zařízení tak, aby na něm nezůstal jediný otisk prstu. Čistícím hadříkem jej pak vyleštíte k dokonalosti. Když se i pak bude na displeji nacházet ještě nějaké to smítko prachu, jednoduše ho odstraníte přítomnou samolepkou. Následuje lepení skla. 

Tomu stačí sejmout první fólii (číslo 1) a ideálně jej na displej polohovat. Upřímně řečeno to chce trochu vyměřování, protože sklo je menší než čelní plocha, a i když se orientujete podle výřezu pro čelní kameru, můžete ujet v dolních rozích. K tomu doporučuji rozsvítit displej, abyste lépe viděli, kde začíná a končí. Pokud se vám lepení na první pokus nepovede, není nic jednoduššího, než sklo sundat a zkusit to znovu. Až když budete s „lepením“ spokojeni, je třeba ještě z pod skla vytlačit vzduchové bubliny a sejmout fólii číslo 2.

Jestliže nějaké menší bubliny zůstanou pod sklem zůstanou, nevadí, časem opravdu samy zmizí. Jsou-li přítomny větší, můžete sklo ještě odlepit a pokusit se jej polohovat znova. Sklo i po opětovném přilnutí drží zcela příkladně (výrobce udává možnou reinstalaci až 200 x). Důležité samozřejmě je, abyste mezi sklem a displejem neměli prachové částice a jiná smítka, ty zcela logicky sami nezmizí.

Na dotek nepoznáte rozdíl 

Na používání je sklo příjemné, v podstatě nevíte, že jej na displeji máte. Jen se připravte na to, že pokud budete fotit selfie, budete muset čistit oblast výřezu, kam se rády chytají nečistoty z kapsy kalhot. Sklo má tloušťku jen 0,4 mm, takže design zařízení nijak neničí. Z dalších specifikací je také důležitá tvrdost 9H, která udává, že tvrdší je vlastně jen diamant. Sklu to samozřejmě zaručuje odolnost nejen proti nárazu ale i poškrábání. 

Investice do skla je samozřejmě výhodnější než výměna displeje v servisu. Odolnost proti tlaku na hranu skla je více než 20 kg, drop test proti pádu z výšky se dělá v 2,5 m. Je kompatibilní i s většinou ochranných krytů, kterým nijak nevadí a přímo se logicky nejvíce hodí ke krytu HardCase od PanzerGlass. V Nastavení telefonu a nabídce Displej si můžete ještě aktivovat funkci Dotyková citlivost. Zvýšíte tím citlivost displeje na dotyky. Osobně jsem ji nechal vypnutou, protože telefon reagoval zcela příkladně, takže to bylo zbytečné. Jen ta cena by mohla být nižší a jistě bychom v balení ocenili i aplikační rámeček. Tvrzené sklo PanzerGlass Edge-to-Edge Samsung Galaxy A14/A14 5G vás vyjde na 499 Kč.  

Tvrzené sklo PanzerGlass Edge-to-Edge, Samsung Galaxy A14/A14 5G koupíte zde

Dnes nejčtenější

.