Zavřít reklamu

Všichni chceme mít skvělé fotky. Jenže protože fotoaparáty musí vzhledem k technologické limitaci vystupovat z těla zařízení, jsou extrémně náchylné na poškození. HOOPS Camera Lens Protector ochrání fotoaparáty Galaxy Z Foldu5 a navíc vlastně nevíte, že jej na něm máte. 

Ještě u řady Galaxy S23 společnost dělala sklo, které krylo celou sestavu fotoaparátů telefonu (naši recenzi si můžete přečíst zde). Nyní na to jde ale jinak. Jedná se totiž o skutečně decentní ochranu, o které prakticky nikdo nebude vědět, že ji na telefonu vlastně máte. V balení najdete klasickou sadu – sklo, lihový hadřík k odmaštění, látkový hadřík k vyleštění a nálepku na odstranění případných prachových částic. Postup je vlastně také standardní.

Ono sklo sice vypadá jako jedno, ale není. Všechny tři objektivy jsou stejného průměru, což zjednodušuje aplikaci. Ze skla tedy sloupnete spodní vrstvu, přiložíte jej na trio fotoaparátů a jen na ně přitlačíte, aby přilnuly. Pak aplikátor jednoduše sundáte a kryty objektivů zůstanou na svém místě. Bubliny se vám zde vzhledem k tomu, že se jedná o malou plochu, pravděpodobně nevyskytnou – nebo alespoň nám se tak nestalo.

Drží jako přibité 

Objektivy nabydou jen minimálně, prakticky skutečně nevidíte, že na nich nějakou ochranu máte. Zkuste se ale ideálně trefit na první dobrou, protože reinstalaci doporučit nemůžeme. Když máte na test nějakou věc, snažíte se zjistit její možnosti. Zkusili jsme tedy skla sundat a jde to skutečně těžko. Drží jako přibitá. Samozřejmě to jde, ale je třeba vyvinout opravdovou sílu, abyste je odloupli, protože lepicí vrstva je skutečně silná.

Důležité je, že sklo nijak neovlivňuje čistotu objektivu a ani kvalitu fotografií. Nabídne vám vlastně jen větší klid na duši z toho, že víte, že se o vystupující fotoaparáty nemusíte bát. Jejich rozměry jsou bohužel jasnou daní za to, abyste měly ty nejostřejší snímky, které vám může fotoaparát v mobilním telefonu poskytnout. Vzhledem k tomu, že je navíc Fold tak tenký, vystupují zde o to více než třeba na Galaxy S23 Ultra. Rámeček skla je kovový pro jeho větší odolnost a hrana černá, aby právě neposkytovala zkreslení. Cena řešení je 449 Kč. 

Tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector, Galaxy Z Fold5 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.