Zavřít reklamu

Nová nadstavba Samsungu One UI Watch 5, vycházející z též nového operačního systému Wear OS 4, přináší řadu změn, z nichž některé se týkají uživatelského rozhraní a způsobu interakce uživatelů s jejich chytrými hodinkami. Jedním z příkladů je přepracovaná obrazovka ovládání hovorů, která na zápěstí uživatele přináší více možností.

Obrazovka volání se na hodinkách Galaxy Watch zobrazí, když zavoláte nebo přijmete hovor na připojeném smartphonu. Tento koncept není nový a byl přítomen i v předchozích verzích One UI Watch. Nejnovější verze však přináší několik dalších možností, jak uživatelům nad hovory poskytnout větší kontrolu.

Stručně řečeno, uživatelé nyní mohou přijímat nebo odmítat hovory, ovládat hlasitost hovorů, ztlumit zvuk, a dokonce si zpřístupnit klávesnici. Tlačítka pro přijetí a odmítnutí hovoru jsou ve výchozím nastavení viditelná. Uživatelé One UI 5 Watch však nyní mohou přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky hovoru získat přístup k ovládání hlasitosti a klávesnici. Malé, ale užitečné vylepšení.

Nadstavba One UI Watch 5 je k dispozici u Galaxy Watch6 a Watch6 Classic hned po vybalení z krabičky a momentálně ji prostřednictvím aktualizace dostávají řady Galaxy Watch5 a Watch4 (do Evropy již dorazila, alespoň tedy pro Bluetooth varianty).

Nové Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.