Zavřít reklamu

Aktualizace s novou hodinkovou nadstavbou Samsungu One UI Watch 5 se v těchto dnech rozšiřuje na starší hodinky Galaxy. Tento proces je postupný, ale aktualizaci již hodinky – tedy řady Galaxy Watch5 a Watch4 – dostaly na několika klíčových trzích, včetně Jižní Koreje, USA a Evropy. Nadstavba, vycházející z operačního systému Wear OS, debutovala v nových hodinkách Galaxy Watch6 a Watch6 Classic.

Nadstavba One UI Watch 5 přináší řadu vylepšení a změn. Na první pohled vypadá velmi podobně jako One UI Watch 4.5, když se však do ní ponoříte trochu hlouběji, najdete věci, jako je vertikálně orientovaný prohlížeč pro ciferníky a dlaždice, nové a aktualizované dlaždice nebo vylepšené sledování spánku a zdraví. Kromě toho přináší funkci, na kterou jsme zvyklí ze smartphonů, a to možnost vytvářet složky aplikací.

Uživatelská zkušenost mezi chytrými hodinkami Samsungu a telefony Galaxy je výrazně odlišná, v základním designu však mezi nimi existuje určitý překryv. Dlaždice na chytrých hodinkách je možné přirovnat k widgetům na telefonech. Oba systémy navíc nabízejí rychlé přepínače, aplikaci Nastavení, která se posouvá svisle, a šuplík s aplikacemi.

S vydáním One UI Watch 5 si Samsung od One UI pro smartphony vypůjčil další koncept. Uživatelé jeho hodinek totiž nyní mohou organizovat aplikace v šuplíku aplikací pomocí složek. Systém správy složek je v podstatě stejný jako na telefonu.

Složky v One UI Watch 5 lze vytvořit přetažením jednoho zástupce aplikace a jeho přesunutím na vrch druhého. Složky lze přejmenovat a nabízejí šest možností barvy pozadí. Mají také pohodlné tlačítko „+“, které uživatelům umožňuje snadno přidávat další zástupce aplikací. Je jasné, že čím více aplikací na chytrých hodinkách Samsungu máte, tím užitečnější pro vás tato nová funkce bude. Využije ji tedy spíše jen ten, který má v hodinkách skutečně velké množství aplikací.

Nové Galaxy Watch koupíte zde

Dnes nejčtenější

.