Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že Samsung letos kromě dvou „fanouškovských“ tabletů Galaxy Tab S9 FE a Tab S9 FE+ představí ještě levný tablet Galaxy Tab A9. To před několika týdny koneckonců potvrdil korejský regulátor. Nyní vyšlo najevo, že i on bude existovat v „pluskové“ verzi – konkrétně to odhalila certifikace FCC. Ta kromě toho odkryla kapacitu jeho baterie a rozměry.

Tablet Galaxy Tab A9+ podle certifikačních dokumentů agentury FCC, na které upozornil web MySmartPrice, nese modelové číslo SM-X210. „Šťávu“ má pro něj zajišťovat baterie s kapacitou 7400 mAh a podporou 15W rychlého nabíjení.

Rozměry zařízení mají činit 257,1 x 168,6 x 6,94 mm. Z toho vyplývá, že bude mít větší displej než Galaxy Tab A8. Certifikační dokumenty kromě toho uvádějí, že tablet bude podporovat Wi-Fi frekvence 2,4, 5 a 5,8 GHz, externí paměť a blíže neurčenou verzi Bluetooth. Podle webu bude používat čipset Snapdragon 695, doprovázený 4 GB operační paměti.

Kdy by mohly být tablety Galaxy Tab A9 a Tab A9+ uvedeny na scénu, v tuto chvíli není známo. S ohledem na Galaxy Tab A8 by to však mohlo být v prosinci. Co se týče Galaxy Tab S9 FE a Tab S9 FE+, ty budou údajně představeny ještě tento měsíc nebo v posledním letošním kvartálu.

Aktuální novinky Samsungu včetně nových tabletů koupíte zde

Dnes nejčtenější

.