Zavřít reklamu

Telefony s Androidem se dodávají s ochranou proti obnovení továrního nastavení, což je bezpečnostní opatření, jehož cílem je chránit zařízení po jeho odcizení. Tato funkce zajišťuje, že když je váš telefon resetován pomocí obnovení nebo jinými prostředky, musíte během počátečního nastavení zadat heslo propojeného účtu Google, abyste mohli pokračovat. Samsung nyní podobnou funkci zavedl do nadstavby One UI 5 Watch, na které běží chytré hodinky řad Galaxy Watch6, Watch5 a Watch4.

Samsung vám na vašich Galaxy Watch s Wear OS umožňuje používat gesto nebo PIN kód pro větší ochranu. Na starších verzích One UI Watch však bylo možné toto bezpečnostní opatření obejít obnovením továrního nastavení nositelného zařízení. Pokud na hodinkách s nadstavbou One UI Watch 5, vycházející ze systému Wear OS 4, použijete vzor nebo PIN kód a resetujete je, musíte jej znovu zadat během procesu počátečního nastavení.

Toto skvělé bezpečnostní opatření zajišťuje, že vaše Galaxy Watch nemůže v případě krádeže nebo ztráty použít nikdo jiný. Co když ale vzor nebo PIN kód zapomenete? Naštěstí můžete ochranu obnovení továrního nastavení na Galaxy Watch obejít pomocí účtu Google. V rámci procesu obnovy musíte potvrdit svou identitu pomocí otisků prstů na vašem telefonu nebo zadáním hesla propojeného účtu Google.

Pokud si nepamatujete heslo svého účtu Google a resetujete je, budete pravděpodobně muset počkat 48 hodin, než bude možné Galaxy Watch odemknout. Alespoň takto tato funkce funguje na telefonech. Toto bezpečnostní opatření zajišťuje, že zloděj nebo hacker nemůže resetovat váš účet, aby získal přístup k vašim ukradeným hodinkám. A pokud nemáte přístup k poslednímu spárovanému smartphonu, moc toho dělat nemůžete. Nadstavba One UI 5 Watch debutovala v hodinkách Galaxy Watch6 a Watch6 Classic a prostřednictvím aktualizace je nyní na některých trzích dostupná pro řady Galaxy Watch5 a Watch4.

Chytré hodinky Samsungu s Wear OS koupíte zde

Dnes nejčtenější

.