Zavřít reklamu

Samsung je z jednou z největších technologických společností na světě, a tak není divu, že neustále žádá o zapsání nových ochranných zámek. Činí tak téměř každý den. Některé se týkají frází používaných v marketingu, jiné odhalují nová neohlášená zařízení.

A pak jsou ochranné známky, nad kterými člověk jen kroutí hlavou. Zde jsou ty nejneobvyklejší, které Samsung v letošním roce odnesl na úřady.

  • Samsung TED: Tato ochranná známka je zařazena do kategorie zahrnující vše od mobilních telefonů přes 3D brýle po počítačový software, tiskárny nebo DVD přehrávače. O co jde? To v tuto chvíli nikdo neví a z názvu to odvodit nelze. Nebo vás něco napadá?
  • Samsung Gauss: Tato ochranná známka se týká softwaru využívajícího AI, počítačového softwaru pro jazyk založený na strojovém učení a zpracování řeči. Bude to skutečný produkt? To v tuto chvíli těžko říci. Samsung nicméně pracuje na vývoji nástrojů využívajících generativní umělou inteligenci pro své zaměstnance, takže je možné, že tato ochranná známka s nimi nějak souvisí.
  • F Samsung Bot Fit: Tato ochranná známka popisuje robotický exoskeletonový oblek „jiný než pro lékařské účely“ nebo chodícího pomocného robota. I když to někomu může připadat jako lehké sci-fi, Samsung už několik let skutečně pracuje na pomocném robotovi s exoskeletem, přičemž podle neoficiálních zpráv měl být uveden na scénu již loni v prosinci. To se nestalo, na různých akcích však předtím byly odhaleny jeho prototypy. Takže přes zvláštní název se tato ochranná známka zdá být blíže reálnému produktu než ostatní na tomto seznamu.
  • Kitchen Edge: Podle oficiálního popisu je tato ochranná známka spojena s čímkoli od klimatizací, robotických vysavačů, myček a praček až po LED lampy, LED žárovky, odvlhčovače, čističky a další zařízení. Půjde zřejmě o kuchyňský spotřebič, software pro platformu SmartThings, nebo je to možná jen další módní slovo pro marketingový tým Samsungu.
  • SuperSlim Design: Tento název Samsung ve skutečnosti používá v některých svých marketingových materiálech určených pro některé televizory. Není to název produktu jako takového, ale fráze, kterou chce Samsung používat exkluzivně.
  • Music Frame: Tato ochranná známka spadá do kategorií jako audio reproduktory, zvukové zesilovače a digitální audiopřehrávače. Mohla by být spojena s reproduktorem určeným pro  chytrý televizor The Frame nebo by mohlo jít o reproduktor, který dokáže jako The Frame splynout se svým prostředím.
  • Open Always Wins: O této ochranné známce bylo v technologickém světě slyšet již dříve a některé hlasy tehdy spekulovaly o tom, že by mohla souviset s otevřenou platformou pro virtuální realitu. Známka je však rovněž uvedena v kategorii zahrnující chytré hodinky, chytré šperky, chytré prsteny, přívěsky, sluchátka apod.
  • Shinebolt, Snowbolt a Flamebolt: Tyto ochranné známky byly objeveny již před několika měsíci, přičemž se spekulovalo, že mají souvislost s pamětí DRAM chlubící se vysokou šířkou pásma a výkonem pro aplikace poháněné umělou inteligencí, superpočítačové vybavení a grafické karty. Zatím nebyly vydány žádné produkty nesoucí tyto názvy.

Stojí i za zmínku, že si Samsung letos nechal zaregistrovat řadu ochranných známek pro svůj první chytrý prsten. Ten by mohl spatřit světlo světa někdy příští rok.

Dnes nejčtenější

.