Zavřít reklamu

Asi nám dáte za pravdu, že ohebné telefony způsobily na poli smartphonů revoluci. A na té se z velké části podílel Samsung, který je v tomto segmentu trhu již nějakou dobu neochvějnou jedničkou. Nyní se v éteru objevil patent, který ukazuje jeho nejnovější inovaci v této oblasti: zařízení s výsuvným displejem.

Patent, na který upozornil technologický blog Pigtou, popisuje elektronické zařízení s ohebným displejem, který lze vysunout nebo roztáhnout. Samsung nicméně uznává výzvu, pokud jde o ovládání zařízení jednou rukou při plně vysunutém displeji.

Aby se s tímto problémem vypořádal, přišel korejský technologický gigant s chytrým řešením. Vyvinul systém, který umožňuje funkce zařízení ovládat pomocí vstupů na ploše zadního panelu. Jednoduše řečeno, poklepáním, stisknutím a přetažením zadní strany zařízení získají uživatelé možnost snadno ovládat rozšířenou obrazovku, aniž by k tomu potřebovali obě ruce.

Patentová ilustrace odhaluje přítomnost „funkce zadního dotyku“, kterou je možné aktivovat prostřednictvím nastavení zařízení. Ta zahrnuje pět různých vstupů, z nichž každý slouží určité funkci:

  • Poklepání – provést funkci
  • Klepnutí a přetažení – přesunout předmět
  • Dvojité poklepání a dlouhé stisknutí – výběr předmětu
  • Dvojité poklepání a stisknutí a přetažení – posouvání obrazovky
  • Dvojité poklepání – vstup do prvního režimu

Těmito intuitivními zadními dotykovými gesty se Samsung snaží zlepšit použitelnost zařízení a učinit je uživatelsky přívětivějším. Kdy takovéto potenciálně revoluční zařízení hodlá uvést na scénu (jestli na něm tedy již pracuje a není pouze „na papíře“), je v tuto chvíli ve hvězdách. Pokud je skutečně ve vývoji, mohl by je Samsung představit příští nebo přespříští rok.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.