Zavřít reklamu

Na konci července představil Samsung nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Oproti svým předchůdcům přinášejí zejména vylepšený design a podstatně vyšší výkon. Jak krátce po jejich uvedení na trh zjistil web DxOMark, nejsou to jediná vylepšení. Podle něj nové skládačky překonávají ty loňské i v oblasti fotoaparátu, displeje a baterie. mezi skládačkami jsou tak jednoduše nejlepší.

Galaxy Z Fold5 v DxOMark

Nejprve se podívejme na to, jak si v DxOMarku vedl vlajkový skládací model Galaxy Z Fold5. Ve fotografickém testu zahrnujícím focení, natáčení videí, zoom či efekt bokeh, dosáhl celkem 128 bodů, přičemž byl pochválen za dobrou expozici, široký dynamický rozsah, přesné podání barev na fotografiích a ve videích a vysokou míru detailů ve videích. Webu se naopak nelíbil znatelný šum na fotkách i ve videích nebo občasné chyby ostření za horších světelných podmínek. Připomeňme, že zařízení disponuje trojitým fotoaparátem s rozlišením 50, 10 a 10 MPx (hlavní, teleobjektiv a ultraširokoúhlý objektiv).

V této oblasti se telefon umístil celkově na 43. místě a v kategorii ultraprémiových smartphonů (od 800 dolarů výše) na 37. místě, přičemž na čele je se 156 body Huawei P60 Pro.

Co se týče displeje, Z Fold5 získal 152 bodů a umístil se tak celkově i v kategorii ultraprémiových telefonů na 1. příčce. Přednostmi obrazovky jsou podle webu vynikající věrnost barev, dostatečný jas pro videoobsah s formátem HDR10 a dobrá čitelnost za všech světelných podmínek. Mezi zápory zařadil viditelnou rýhu na ohebném displeji a nepřirozené barvy na přímém slunci. Pro připomenutí – telefon dostal do vínku 7,6palcový ohebný displej s rozlišením 1812 x 2176 px a obnovovací frekvencí 120 Hz a 6,2palcový vnější zobrazovač s rozlišením 904 x 2316 px se stejnou obnovovací frekvencí.

Pokud jde o baterii, která má kapacitu 4400 mAh, ta v testu dosáhla působivé výdrže 2 dnů a 6 hodin. Z 0 na 80 % se nabila za pouhých 51 minut a její plné nabití trvalo 1 hodinu a 44 minut. Pouhé 5minutové nabití poskytlo telefonu „šťávu“ na 3 hodiny a 43 minut. Za to vše si Z Fold5 vysloužil 114 bodů, přičemž celkově se umístil na 87. místě a v kategorii ultraprémiových smartphonů na sedmnáctém. Na první místě figuruje se 151 body Honor Magic5 Lite 5G.

Galaxy Z Flip5 v DxOMark

Co se týká Galaxy Z Flipu5, ten si ve fototestu DxOMarku vedl velmi podobně jako jeho sourozenec. Konkrétně získal 127 bodů a celkově figuruje na 45. příčce a v kategorii ultraprémiových telefonů na třicáté deváté. Webu se líbila dobrá expozice, dynamický rozsah a vyvážení bílé, a to jak venku tak uvnitř, konzistentní výkon ultraširokoúhlého objektivu nebo kvalita videa včetně regulace šumu a stabilizace. Mezi minusy zařadil přítomnost šumu a artefaktů za určitých světelných podmínek nebo chybějící teleobjektiv. Připomeňme, že telefon je osazen dvojitým fotoaparátem s rozlišením 12 MPx.

Pokud jde o displej, Z Flip5 dosáhl 149 bodů, což jej řadí celkově i v kategorii ultraprémiových telefonů na 4. příčku. Web si v této oblasti pochvaloval dobrou přesnost barev a jas a univerzální výkon napříč různými scénáři. Jako nedostatky uvedl sníženou viditelnost na přímém slunci či to, že za těchto podmínek může displej zobrazovat nepřirozené barvy. Opět připomeňme, že zařízení je vybaveno 6,7palcovým ohebným displejem s rozlišením 1080 x 2640 px se 120Hz obnovovací frekvencí a 3,4palcovou vnější obrazovkou s rozlišením 720 x 748 px.

V testu baterie (ta má kapacitu 3700 mAh) pak Z Flip5 získal 109 bodů, což jej řadí celkově na 100. místo a v kategorii ultraprémiových smartphonů na dvacáté první. Na jedno nabití telefon vydržel 1 den a 22 hodin, z 0 na 80 % se nabil za 48 minut a plné nabití mu trvalo 1 hodinu a 35 minut. Rychlé 5minutové nabití mu poskytlo energii na 3 hodiny a 19 minut. To na tak malou baterii nejsou vůbec špatné výsledky.

Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 a další aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.