Zavřít reklamu

Samsung dodržel svůj slib a udělal z Galaxy Z Foldu5 dosud nejlepší skládací smartphone, jaký kdy uvedl na trh, i když oproti předchůdci nepřináší tolik vylepšení, jak mnozí rádi zmiňují. Nyní vyšlo najevo, že jeho displej dostal skrytý upgrade.

Galaxy Z Fold5 si vzal opět do parády známý youtuber Zack Nelson aka JerryRigEverything. Tentokrát jej však nepodrobil svým tradičním „mučicím“ testům, ale zaměřil se na jeho komponenty. A zjistil, že pod displejem se skrývá vrstva tlumící nárazy.

Tato vrstva činí ohebný displej zařízení odolnějším, zvláště když náhodou spadnou na zem. Touto vrstvou disponuje i ohebná obrazovka nového Z Flipu. Nicméně je třeba podotknout, že ohebný displej obou skládaček je jako u minulých generací stále křehčí než obrazovka běžného smartphonu.

Youtuber kromě toho analyzoval vytahovací baterii Samsungu a cívky čipu NFC odřezáním zadního panelu telefonu. Zařízení váží přibližně 253 gramů s 6,2palcovým vnějším displejem s rozlišením 904 x 2316 px a obnovovací frekvencí 120 Hz a vnitřní obrazovkou s velikostí 7,6 palců, rozlišením 1812 x 2176 px a stejnou obnovovací frekvencí.

Zadní forosestava zahrnuje 50Mpx hlavní snímač s optickou stabilizací (OIS), 12MPx ultraširokoúhlý objektiv a 10 MPx teleobjektiv s OIS a 3x optickým přiblížením. Selfie kamerka je u ohebné obrazovky skrytá po dní a má rozlišení 4 MPx a ta u vnějšího displeje je 10megapixelová. Telefon dostal do vínku baterii s kapacitou 4400 mAh a podporou 25W rychlého nabíjení, 15W bezdrátového nabíjení a 4,5W bezdrátového reverzního nabíjení a dále disponuje na boku umístěnou čtečkou otisků prstů, stereo reproduktory, portem USB-C 3.2 a bezdrátovými standardy Bluetooth 5.3 a Wi-Fi 6E.

Galaxy Z Fold5 a další aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.