Zavřít reklamu

Google oficiálně představuje nové 3D logo pro Android. Obecným cílem je zde snaha „pomoci propojit Android se společností Google“, přičemž ta navazuje na předchozí modernizaci v roce 2019.

„Při každé revizi brandingu vyhodnocujeme nejen měnící se potřeby, ale také budoucí cíle. Víme, že dnešní lidé chtějí větší výběr a autonomii a chceme, aby naše značka odrážela Android: něco, co lidem dává svobodu tvořit…“ Dále Google vyzdvihuje své úsilí, aby se jeho technologie staly pozvánkou lidem na zařízeních se systémem Android ke kreativitě a vzájemnému propojení, k čemuž chce nabídnout co nejvíce potřebných nástrojů.

Společnost uvádí, že se „inspirovala designem Material, který doplňuje paletu značky Google a zároveň je přizpůsobivý“. Redesign začíná odklonem od „dlouholeté stylizace Androidu malými písmeny“, která má pomoci logo pozvednout a dodat mu „větší váhu“, pakliže je umístěno vedle toho společnosti Google, jak demonstruje obrázek níže.

New design Android Google screen

„Přestože jsme přidali více křivek a osobitosti jedinečné pro Android, nová stylizace více odráží logo společnosti Google a vytváří mezi nimi rovnováhu. Doufáme, že tyto malé, ale významné aktualizace písma Androidu lépe zprostředkují vztah mezi zařízeními Android a aplikacemi i službami Google, které již lidé znají.“

Dalším typickým znakem Androidu je známý robot, který se od roku 2019 objevuje vedle názvu. Přechodem na 3D získal podle Googlu bugdroid větší rozměr i charakter. Může být vyobrazen v různých barevných variantách i provedeních a dokonce s doplňky.

„Jako vizuální označení naší značky jsme chtěli, aby bugdroid působil stejně dynamicky jako samotný Android.“ Proměnou prošel také vzhled celého těla Android maskota, aby tak podle slov Googlu společnost „zajistila jeho snadný přechod mezi digitálním a reálným prostředím, což z něj dělá univerzálního a spolehlivého společníka napříč kanály, platformami a kontexty“. Rozložení těla se poněkud změnilo a je nyní více klenuté, díky čemuž skutečně působí živějším dojmem.

Aktualizované logo, 3D bugdroid a identita značky se od letošního roku objeví na zařízeních se systémem Android, setkávat se s nimi však budeme i na dalších místech.

Dnes nejčtenější

.