Zavřít reklamu

Když už neproflákne informace o chystaných novinkách dodavatelský řetězec či výrobci příslušenství, jedná se obvykle o zaměstnance. Ten, který ale zapomněl své Pixel Watch v restauraci, z toho bude mít asi pěknou polízanici. My mu však děkujeme, protože zde máme pěkný pohled na to, co pro nás společnost už v brzké době chystá. 

V brzké proto, že představení chytrých hodinek společnosti Google bychom se měli dočkat už v rámci akce I/O 2022, která je plánována na 11. až 12. května. Situace s nalezením hodinek je nápadně podobná té, kdy někdo stejně našel iPhone 4, nebo když někdo našel Pixel 3 XL v taxíku. Nálezce hodinky samozřejmě nafotil (na Samsung Galaxy Tab) a uveřejnil prostřednictvím webu AndroidCentral.com.

Fotografie ukazují velice elegantní kruhový design bez jakékoli lunety a rušivých prvků, kdy je zde přítomna jen korunka. Displej je zakřivený až k samému okraji, a na fotografiích neukazuje nic jiného než jen logo společnosti Google (pravděpodobně spouštěcí obrazovku). Nad korunkou je ještě tlačítko ve tvaru pilulky, které by mělo dvojím stisknutím přepnout na poslední používanou aplikaci. Pod korunkou je otvor pravděpodobně pro mikrofon. Zadní část obsahuje čtyři senzory pro snímání srdečního tepu a jistě také EKG.

Uchycení řemínku bude mít patentovanou technologii k rychlému jeho odnímání a výměně, podobně, jako to známe u Apple Watch. V jednom místě uchycení je ale vidět port. K čemu by však měl sloužit není úplně jisté. Vypadá to totiž, jako kdyby mohly být řemínky i chytré a tímto by předávaly informace hodinkám.

Proč jsou Google Pixel Watch tak důležité 

Apple Watch jsou nejprodávanějšími hodinkami světa. A teď nemyslíme jen těmi chytrými, protože pokud vezmeme celý segment hodinek, jasně jim kralují a drtí celý švýcarský průmysl. Galaxy Watch Samsungu mají poměrně velký potenciál, ale nedostalo se jim ještě tolik pozornosti. Ostatně jejich systém vyvíjel Samsung právě spolu s Googlem a chystaná novinka by jej měla používat také.

Úspěch a pád Pixel Watch bude samozřejmě stát na tom, jestli budou kompatibilní s jakýmkoli Android telefonem, nebo jen s Pixely Googlu. Protože je ale konkurence důležitá a u Googlu víme, že někdy dokáže svým řešením skutečně překvapit, je toto příslušenství vlastně očekávanější než samotná nová řada telefonů Pixel. 

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.