Zavřít reklamu

V těchto dnech probíhá jeden z nejvýznamnějších veletrhů spotřební elektroniky IFA 2023. A na takového akci samozřejmě nemůže chybět ani Samsung. Promluvil zde zejména o inovacích na poli 6G sítí, umělé inteligence a rozšířené reality.

Teoreticky je jednou z největších silných stránek 6G sítí to, že řeší některé slabé stránky 5G. Samsung říká, že 6G bude nejen rychlejší než 5G, ale také stabilnější a spolehlivější, bude mít nižší latenci a zvýší počet zařízení, která může síť podporovat na kilometr čtvereční. Nižší latence 6G sítí umožní ještě přesnější sledování polohy mezi zařízeními a vzdálené, téměř okamžité akce na větší vzdálenosti.

Na veletrhu IFA 2023 korejský obr také posílil svůj závazek k „propojení, na kterých záleží“, a vývoji pokročilejších technologií pro chytré domácnosti a ekosystémy zařízení. V tom bude hrát velkou roli umělá inteligence.

Samsung se těší na budoucí možnosti umožněné pokročilými technologiemi, 6G sítěmi, umělou inteligencí a také rozšířenou realitou (XR). „S pomocí 6G, AI a rozšířené reality dosáhneme velkého pokroku ve všem, od zdravotnictví po zábavu a práci na dálku,“ uvedl Samsung na veletrhu. Společnost odhaduje, že nová síťová technologie bude komerčně dostupná do roku 2030.

Pokud jde o rozšířenou realitu, připomeňme, že Samsung ve spolupráci s Googlem a Qualcommem vyvíjí headset pro smíšenou realitu. Kdy bude uveden na scénu, v tuto chvíli není známo, nedávno se však v éteru objevily spekulace, že kvůli kvalitám nedávno představených brýlí pro smíšenou realitu Apple Vision Pro by se mohl výrazně zpozdit.

Dnes nejčtenější

.