Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Z Fold5 je nejdražší běžně dostupný smartphone na trhu. Cena je to nicméně vzhledem k jeho možnostem kombinujících klasický smartphone s tabletem se skvělými fotografickými funkcemi opodstatněná. I proto se jej hodí patřičně chránit, protože rozbít si jej rozhodně nechcete. 

Společnost PanzerGlass představila spolu s novou generací Foldu také své příslušenství, které je určeno k ochraně vnějšího displeje ale také objektivů fotoaparátů. Na vnitřní displej samozřejmě ochranu neseženete žádnou. Za prvé to Samsung výslovně zakazuje a za druhé ji zde vlastně už v podobě fólie nalepené z výroby máte.

Dá se předpokládat, že pokud se zařízením nemanipulujete zrovna v rukavičkách, nebo vás prostě jen postihne nešťastná událost, první, co to odnese, bude vnější displej. Je zde sice výhoda v tom, že zařízení vlastně můžete používat i bez něho, po tom ale určitě netoužíte. Kvalitní ochrana je u tak drahého zařízení důležitá, protože následný servis může stát skutečně velké peníze.

Nepovedlo se? Zkuste to bez obav znovu 

PanzerGlass Classic Fit Screen Protection for Galaxy Z Fold5 vám nabídne prémiovou ochranu výrobce, který má za sebou už léta zkušeností a proto víte, že se na něho můžete spolehnout. Balení skla ale překvapí. Jedná se totiž vlastně jen o standard, kde chybí instalační rámeček. Zrovna zde bychom jej však uvítali, a to i z toho důvodu, že s ohledem na složitost krytů, které si můžete na Fold pořídit, je přesné polohování skla poměrně zásadní. Navíc stejně jako všude jinde se zde můžete orientovat prakticky jen podle výřezu pro čelní kameru, proto není úplně problém nalepit sklo křivě. 

Osobně se mi ho povedlo nalepit až napotřetí. Byl to problém? Nikoli. Výrobce totiž deklaruje, že jej lze reinstalovat až 200 x. Na lepicí vrstvě to tedy nepoznáte, vše přilne i po několikáté tak, jak má, jen si musíte dávat pozor na nečistoty, respektive prach, který pak může být pod sklem vidět. Pokud jde o bubliny, ty můžete s klidným svědomím ignorovat. Do pár hodin totiž samy zmizí. 

Nejvyšší kvalita 

Když se tedy vrátíme zpět k balení, je zde lihový hadřík a hadřík z mikrovlákna, stejně jako nálepka na odstranění prachu. Nejdříve tedy displej telefonu odmastíte, vyleštíte, zbavíte ho prachových částic a ze skla sloupnete vrstvu číslo 1. Poté už jdete sklo přiložit na displej. Mnohdy je lepší nechat si rozsvícený displej, abyste se podle něho lépe trefili. Nakonec jen od středu displeje vytlačíte případné vzduchové bubliny a sloupnete fólii číslo 2.

Tloušťka skla je 0,4 mm, vydrží pád z výšky 2,5 m a nabízí odolnost proti tlaku na hranu skla 20 kg. Jeho tvrdost je 9H. Je potaženo speciální vrstvou s antibakteriální úpravou, která zničí veškeré bakterie během 24h od kontaktu s ochranným sklem a tato vrstva má garantovanou účinnost po dobu 12 měsíců, tedy nějakých 10 tisíc otěrů. Protože Samsung nezměnil proporce vnějšího displeje, sklo sedí i na předchozí generaci, tedy Galaxy Z Fold4. Sklo samozřejmě nijak neovlivňuje zobrazovací schopnosti displeje, ta doba už je dávno pryč. Cena je 749 Kč. Kdybyste pak chtěli chránit i fotoaparáty Z Foldu, nabízí k tomu PanzerGlass také unikátní ochranu. I tu máme na recenzi a přineseme vám ji v dohledné době.

Tvrzené sklo PanzerGlass (vnější displej), Samsung Galaxy Z Fold5/Z Fold4 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.