Zavřít reklamu

Bojíte se, že si poškodíte objektivy svého nového telefonu Galaxy S23 nebo S23+? Samsung zmiňuje, že jsou sice lemovány ocelovými kroužky, abyste se nemuseli obávat je pokládat i na hrubější povrchy, jenže nic není nezničitelné, a to zejména při nárazu. Proto je zde PanzerGlass Camera Protector pro Samsung Galaxy S23/S23+. 

Moderní smartphony jsou nabité nejnovějšími technologiemi, a proto jsou také tak drahé. I když se pak snažíte být na ně opatrní sebevíc, někdy to nestačí. I jen prostým používáním se časem dostaví vlásečnice, škrábance, praskliny. Společnost PanzerGlass ale nenabízí jen ochranná skla na displej a kryty. Jak už název produktu napovídá, Camera Protector kryje i fotoaparáty, protože je určen pro zadní čočky fotoaparátu. Jeho použití tak eliminuje nechtěná poškození čoček při neopatrném položení telefonu na jakýkoliv povrch.

Aplikování je otázka chvilky 

Relativně malá krabička nabízí všechno důležité – samotné sklo, lihový hadřík, leštící hadřík a samolepku. Nejdříve tedy očistíte objektivy a prostor mezi nimi lihovým hadříkem, poté jej vyleštíte tím z mikrovlákna. Pokud se v okolí objektivů pořád nachází nějaká smítka prachu, jednoduše je odstraníte nálepkou.

Protože je plocha kolem fotoaparátů menší, je samotný postup jednodušší. Camera Protector pak jen sundáte z podložky a přiložíte na objektivy. Splést se nemůžete, protože fotoaparáty jsou od sebe rovnoměrně rozmístěny, a to jak na Galaxy S23 tak na větším Galaxy S23+. Tato sada je tak určena pro oba modely, ať už vlastníte jakýkoli z nich (my produkt testovali s Galaxy S23+). Po přiložení skla jej jen pořádně přitlačíte, abyste se zbavili vzduchových bublin a sloupnete fólii číslo 2. Tento postup také najdete vyobrazený na balení.

Jak je to s kryty? 

Skla perfektně padnou a díky použitému a čirému materiálu nehrozí žádné zkreslení výsledných fotografií, protože do objektivů samotných logicky nijak nezasahují, jen je kryjí. Černé lemy je jen opticky zvětšují, což vlastně vypadá paradoxně lépe, pomáhají ale také zachovat rychlé ostření fotoaparátu. Tvrdost je 9H, což je ostatně standard společnosti PanzerGlass, zaoblení je 2D a tloušťka 0,4 mm. Společnost dále uvádí, že na skle neulpívají otisky prstů díky přítomné oleofobní vrstvě. I kdyby, rozhodně lépe se taková celistvá plocha oproti jednotlivým objektivům čistí.

Pokud použijete originální kryt PanzerGlass, je vše v pořádku, protože zde se se sklem počítá. I tak je ale kolem něho drobná vůle, což je možná škoda, protože se vám sem mohou dostávat nečistoty. S originálními Samsung kryty (a jim podobnými), které mají výřezy jen pro jednotlivé objektivy, ale Camera Protector logicky použít nepůjde. Díky lepicí vrstvě drží sklo přesně na svém místě, a nehrozí, že by se vám omylem odlouplo. K tomu musíte vynaložit větší sílu. Výrobce dokonce uvádí, že jej můžete sundat a opět nalepit až 200x. Cena je 399 Kč. 

PanzerGlass Camera Protector Samsung Galaxy S23/S23+ koupíte zde

Dnes nejčtenější

.