Zavřít reklamu

Prodeje řady Samsungu Galaxy S23 dosáhly během prvních šesti měsíců po uvedení na trh téměř 20 milionů. Zdá se, že korejský obr se se svou aktuální „vlajkou“ trefil do černého, zejména když vezmeme v úvahu prodeje řady Galaxy S22 za stejné období loňského roku.

Údaje společnosti pro průzkum trhu Korea Investment & Securities, které cituje známý leaker Revegnus, ukazují, že kumulativní prodeje řady Galaxy S23 během prvních šesti měsíců dostupnosti činily 18,63 milionu. Ve srovnání s řadou Galaxy S22 za stejné období loni se jedná o téměř 23% nárůst.

Samsung měl v předmětném období prodat 8,89 milionu kusů modelu S23 Ultra, 6,43 milionu kusů modelu S23 a 3,31 milionu kusů modelu Galaxy S23+. Údaje týkající se nejvyššího modelu do značné míry odpovídají těm, které zaznamenala společnost Omdia – podle ní Samsung v první polovině letošního roku dodal na globální trh 9,6 milionu kusů aktuální Ultry. Zjevně bude vždy existovat nesoulad mezi daty o dodávkách a prodejích, stejně jako mezi metodikami používanými různými společnostmi, které se zabývají průzkumem trhu.

Je však poměrně zajímavé, že se Galaxy S23 Ultra prodával lépe než jeho předchůdce, i když jsou oba telefony prakticky stejné. Navíc zde byl Galaxy S22 Ultra dříve a v podstatě redefinoval Ultry vrcholné řady Samsungu, kdy jim přibyl zejména S Pen z řady Galaxy Note. Pravděpodobně za to mohou dva rozdílové prvky – podstatně výkonnější čipset (Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy vs. u nás nepopulární Exynos 2200) a lepší hlavní fotoaparát (200 MPx vs. 108 MPx).

Zdá se, že Samsung vytvořil velmi úspěšnou řadu vlajkových lodí Galaxy S pro letošní rok, i když prodeje smartphonů obecně již nějakou dobu kvůli globální ekonomické situaci klesají. Bude určitě zajímavé sledovat, jak si příští rok povede řada Galaxy S24, která by mohla ve srovnání s tou aktuální přinést více změn, zejména pak model S24 Ultra. Ten údajně přijde s novým designem vyznačujícím se plochým displejem a tenčím tělem.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.