Zavřít reklamu

Máme zde dva tábory – jeden zakřivený displej chválí, druhý jej kritizuje. Pravdu mohou mít oba, protože toto řešení má jak své výhody tak samozřejmě nevýhody. Pokud nicméně patříte do prvního řečeného tábora, možná vás Galaxy S24 zklame. Jak to tak vypadá, Samsung se s Galaxy S23 Ultra rozloučí s jednou dlouhou érou tohoto konstrukčního řešení.

Leaker Ice Universe se poslední hodiny poměrně aktivně věnoval informacím s ohledem na displej připravované novinky Samsungu, kterou ale uvidíme nejdříve začátkem roku 2024. I tak o ní samozřejmě uniká mnoho informací, jako její rozměry a velikost displeje. Galaxy S24 Ultra by měl mít rozměry 162,3 mm × 79 mm × 8,6 mm a jeho displej by měl mít 6,8“ úhlopříčku s rozlišením 3120 × 1440 a poměrem stran 19,5:9. Novinka by tak měla být nižší, širší a tenčí.

Následně byly uveřejněny další nákresy, které ukazují skladbu displeje a rozpis tloušťky rámečků displeje na základě dostupných informací. Po stranách by tedy měly být 3,42 mm, nahoře a dole 3 mm. Poměr obrazovky k tělu je tím pádem nějakých 88 %, jenže aktuální Galaxy S23 Ultra má podle GSMAreny tento poměr 89,9 %.

S postupem času se jistě dozvíme více. Je to přece jen ještě půl roku do samotného představení. Myšlenka toho, že se ale Samsung zbaví zakřivení displeje je skutečně zajímavá.

Řadu Galaxy S23 i s mnohými bonusy koupíte zde

Dnes nejčtenější

.