Zavřít reklamu

Jedna z největších výtek skládacích smartphonů od Samsungu a jiných značek v posledních několika letech se týkala jejich odolnosti, viz různé případy spontánně rozbitých displejů, které kolují internetem. Testy odolnosti nových skládaček korejského obra Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 nicméně ukazují, že jsou odolnější, než se myslelo.

Během posledních několika dnů probíhal test odolnosti Z Flipu5 a nového skládacího véčka Motoroly Razr 40 Ultra. Zatímco nový Razr se rozbil po zhruba 126 tisících ohybů, nový Z Flip vydržel více než 401 tisíc ohybů. Samsung u něj přitom garantuje „jen“ 200 tisíc ohybů.

Na rozdíl od testování ze strany korejského giganta, které je plně v režii strojů, byl tento test youtubera vystupujícího pod jménem Mrkeybrd plně manuální, což znamenalo různé úrovně tlaku a rychlosti při každém ohybu. Z Flip5 byl v průběhu tohoto testu podroben mimo jiné i testu odolnosti vůči extrémní teplotě, který přežil bez úhony.

Nyní si „vzal do parády“ známý youtuber Zack Nelson aka JerryRigEverything jeho sourozence. Postupně testoval odolnost jeho pantu, displejů a rámu, vystavil jej ohni a nakonec jej podrobil intenzivnímu testu ohnutí. Výsledek? Telefon to všechno – byť s jistými škodami – přežil, na rozdíl od první skládačky Googlu Pixel Fold, která se v Nelsonově závěrečném testu doslova rozpadla.

Pokud je tedy pro vás u ohebných telefonů důležitá odolnost, u nového Z Flipu a Z Foldu se o ni nemusíte vůbec bát. Vydrží více, než si myslíte.

Novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.