Zavřít reklamu

Není třeba tajit, že to největší z letošního roku máme už za sebou. V únoru přišla řada Galaxy S23, následovala nová Áčka a v červenci jsme se dočkali nejen skládaček a tabletů, ale i hodinek Galaxy Watch6. Pořád je zde ale něco, o čem víme, že se chystá, jen nevíme, kdy to přijde. Nemuselo by to ale trvat zas tak dlouho. 

Galaxy S23 FE a Galaxy Tab S9 FE/Tab S9+ FE 

Fanouškovské edice vlajkových modelů zařízení Samsungu viditelně nejsou zcela mrtvé. Systém jejich vydávání nám sice uniká, protože to spíše vypadá, že zde vlastně žádný není, nakonec by se jich ale mělo chystat více, než bychom vůbec čekali. Předně jde samozřejmě o Galaxy S23 FE, nyní se čile řeší i tablety Galaxy Tab S9 FE a Tab S9+ FE. Bylo by velice příjemné, kdyby společnost tyto tři modely zařízení vydala spolu. 

Ideální by byl právě podzim, protože je to pro Samsung hluché místo – od léta daleko, do února ještě nějaké to čekání. Skvěle by tím mohl zacílit i na vánoční sezonu. I když se přitom jedná o odlehčené modely vlakových zařízení, neznamená to, že jsou nějak špatná. Vychází z toho nejlepšího, takže mnohým dostačují, a to i pro ideální poměr cena/výkon. Na Galaxy Unpacked to ale asi nebude, spíše jen představení stylem, kterým jsme se letos dočkali modelů řady Galaxy A. 

Galaxy Buds 

Máme zde už určité informace o tom, že Samsung chystá nová sluchátka s označením R400. Tímto by tedy měly spadat do střední třídy, kdy může jít o Galaxy Buds2+, Galaxy Buds FE, nebo klidně Galaxy Buds Live 2. Situace je nespíš taková, že připravovaná sluchátka budou lepší než většina předchozích verzí, budou ale pravděpodobně stát méně než Galaxy Buds2 Pro, takže jim budou chybět nějaké prémiové funkce. Kdyby se jednalo o model FE, bylo by jistě příhodné představit jej po boku zmíněných FE modelů, což by dalo samotnému jejich představení ještě na větším významu. 

Galaxy SmartTag 2 

Víme, že na něm společnost pracuje, a to díky tomu, že tento tracker již získal certifikaci od thajské Národní komise pro vysílání a telekomunikace, zkráceně NBTC, což jej jasně posouvá o krok blíže nástupu na trh. Je známo, že má modelové označení EI-T5600 a podporu ultraširokopásmového vysílání UWB. Původní SmartTag tuto technologii nepodporoval, ale SmartTag+ už ano. Dočkat bychom se ho mohli vedle sluchátek Galaxy Buds, protože by nemělo příliš smysl představení příslušenství rozdělovat. Pokud tedy neponesou sluchátka přídomek FE, budou představena až s řadou Galaxy S24, kde by tedy přišel na řadu i nový SmartTag. 

Galaxy S24 

Když už jsme ty vlajky nakousli, tak je zcela evidentní, že Samsung svou vrcholnou řadu klasických telefonů představí opět na konci ledna nebo na začátku února příštího roku. Očekává se poměrně hodně novinek, o kterých vás na našem webu informuje, a to i když máme do samotného představení ještě půl roku. Nejvíce se toho samozřejmě zase očekává od modelu Galaxy S24 Ultra, který by měl třeba přijít o zakřivení displeje, nebo dostat titanové tělo. 

Galaxy Watch7 

Samozřejmě že víme, že společnost právě představila Galaxy Watch6, ale určité zdroje zmiňují, že by 7. generace mohla přijít už právě s řadou Galaxy S24. Zmiňují také, že by měly hodinky dostat 4nm procesor Qualcomm Snapdragon W5 Gen 1. Rozum by to dávalo pouze tehdy, kdyby společnost představila model Galaxy Watch7 Pro. U standardní verze a té Classic by to opravdu smysl nedávalo žádný. Druhou variantou by byla možnost uvedení modelu Galaxy Watch FE, nicméně je otázkou, zda by to bylo vůbec myslitelné, když je portfolio hodinek Samsungu už tak poměrně bohaté. 

Galaxy Z Fold5 FE a Z Flip5 FE 

Ano, ano, fanoušci by si to jistě přáli, ale co Samsung? Má na to prostředky? V minulých dnech se zase rozvířily vody ohledně levnějších skládaček. Je velice nepravděpodobné, že Samsung dokáže připravit levnější verze aktuálních modelů. V potaz přichází spíše až modely 6. generace, které společnost představí příští rok, a jejichž odlehčené modely by mohla uvést na trh v mezidobí mezi nimi a řadou Galaxy S25. Úplně bychom na to ale nesázeli, protože technologie je pořád hodně drahá a chce-li zákazník levnější model, může pořád sáhnout po předchozí generaci. Je tedy samozřejmé, že jednou levnější skládačky dorazí, bude to ale spíše déle než v nějak dohledné době.

Dnes nejčtenější

.