Zavřít reklamu

Samsung před pár týdny na akci Galaxy Unpacked představil mimo jiné novou vlajkovou tabletovou řadu Galaxy Tab S9. Do konce roku podle všeho uvede na scénu další dva, tentokrát cenově dostupnější – Galaxy Tab S9 FE a Tab S9 FE+. Nyní unikly jejich paměťové a barevné varianty.

Podle webu SamMobile odvolávajícího se na maďarský server GalaxyVilaga se budou tablety Galaxy Tab S9 FE a Tab S9 FE+ nabízet ve verzích s Wi-Fi a Wi-Fi + 5G. Oba prý budou dostupné v paměťových variantách 8/128 GB a 12/256 GB a zákazníci si budou moci vybrat ze čtyř barevných variant, a to tmavě šedé (grafitové), světle fialové, stříbrné a zelené.

Podle předchozích úniků bude první zmíněný tablet disponovat displejem (pravděpodobně typu LCD) s velikostí 10,9 palců, druhý pak o 1,5 palce větším. Oba má pohánět čipset střední třídy Exynos 1380, který debutoval v telefonu Galaxy A54 5G, a dále mají disponovat stereo reproduktory, portem USB-C, podporou 45W rychlého nabíjení i podporou dotykového pera S Pen. Chybět by neměla ani podpora režimu Samsung DeX. Softwarově budou podle všeho postaveny na Androidu 13 a nadstavbě One UI 5.1.1.

V tuto chvíli není známo, kdy budou nové „fanouškovské“ tablety korejského obra představeny, podle všeho to však bude ještě letos. Některé úniky se zmiňují o říjnu.

Aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.