Zavřít reklamu

Samsung na Galaxy Unpacked představil také novou tabletovou řadu Galaxy Tab S9. V pátek se jako ostatní novinky, tedy skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 a chytré hodinky Galaxy Watch6 a Watch6 Classic, začala globálně prodávat. Zde je pět důvodů, proč byste si měli Galaxy Tab S9, Tab S9+ či Tab S9 Ultra pořídit.

Zaměření na média

Všechny tři tablety mají skvělé displeje. Konkrétně se jedná o obrazovky typu Dynamic AMOLED 2X, které se chlubí adaptivní obnovovací frekvencí (od 60 do 120 Hz) a vysokým rozlišením (1600 x 2560 px, 1752 x 2800 px a 1848 x 2960 px). Vysoký je i maximální jas, a to 750 nitů (model Tab S9) a 950 nitů (modely Tab S9+ a Tab S9 Ultra). Nezapomeňme, že displeje všech modelů mají poměr stran 16:10, což je velmi blízko poměru 16:9. Jinými slovy to znamená, že velká většina moderního mediálního obsahu, včetně filmů, pořadů a videoher, by se měla na displeji zobrazovat bez tmavého pruhu nahoře a dole.

Pak tu máme reproduktory. Tablety mají v každém rohu jeden reproduktor vyladěný společností AKG, patřící pod Samsung, a podporující standard Dolby Atmos. Toto uspořádání znamená, že dostanete stereo zvuk na šířku i na výšku. Oproti reproduktorům u řady Tab S8 jsou tyto podle Samsungu o 20 % hlasitější.

Multitasking

Nové tablety díky nadstavbě One UI 5.1.1 nabízejí řadu funkcí, které vylepšují multitasking a tím vaši produktivitu. Na rozdělené obrazovce můžete mít otevřené až tři aplikace současně, přičemž mnoho dalších se otevře jako vyskakovací okna. Zde se hodí použít dotykové pero S Pen, které umožňuje snadno přetahovat text, fotografie a další položky mezi aplikacemi. Tablety pochopitelně podporují režim DeX, který vám umožní je používat jako počítač.

Kreativita

Ruku v ruce s produktivitou jde kreativita. Abyste byli co nejkreativnější, Samsung k novým tabletům nabízí nový stylus S Pen Creator Edition. Pak jsou zde specializované aplikace jako PenUp pro vybarvování či Infinite Painter, která vám umožní vytvářet úžasná umělecká díla, pokud jste dostatečně šikovní a máte v sobě malířského ducha.

Rozmanitý a hluboký ekosystém

Ekosystém produktu je obvykle něco, o čem slyšíte od fanoušků Applu, pravdou však je, že Samsung se v tomto směru obrovi z Cupertina minimálně vyrovná. Pokud máte od korejského obra telefon, tablet, chytré hodinky, sluchátka a počítač s Windows, můžete se spolehnout na bezproblémový přechod z jednoho zařízení na druhé.

Skvělým příkladem je to, jak sluchátka Galaxy Buds podporují automatické přepínání u všech produktů Samsungu, dokonce i u televizorů a počítačů, které mají nainstalovanou aplikaci Buds. Jako další příklad můžeme uvést aplikace Samsung Internet a Notes, které mají funkci kontinuity používání. Na jednom zařízení můžete otevřít kartu prohlížeče nebo poznámku a na druhém otevřít obrazovku s posledními spuštěnými aplikacemi a pomocí tlačítka můžete pokračovat tam, kde jste skončili.

Pokud váš telefon podporuje S Pen, můžete jej umístit vedle Tab S9 při kreslení v aplikaci Notes a nechat všechny vaše nástroje pro barvy a štětce zobrazovat na telefonu, takže velká obrazovka tabletu zůstane jako čisté plátno pro dokončení vaší práce.

A konečně, tablety Samsungu lze použít jako bezdrátové displeje pro počítače s Windows a s displejem tak velkým a krásným, jakým se pyšní model Tab S9 Ultra, by byla škoda takovouto možnost nevyužít.

Na velikosti záleží

Toto může znít jako maličkost, ale je skvělé mít na výběr ze tří různých velikostí místo obvyklých dvou, které nabízí Apple. 11palcový iPad Pro je pro většinu z hlediska velikosti dostatečný a 12,9palcový iPad Pro mnoho lidí považuje za masivní. Ale pro ty, kteří chtějí skutečně „kolosální“ zážitek z tabletu, Apple žádnou možnost nenabízí.

Samsung v tomto ohledu svým zákazníkům vychází vstříc, když Galaxy Tab S9, Tab S9+ a Tab S9 nabízí ve velikostech 11, 12,4 a 14,6 palců (ve stejných jsou dostupné i loňské modely).  Pokud chcete používat tablet jen pomocí rukou (tedy bez S Penu), pořiďte si Tab S9, pokud pomocí rukou v kombinaci se stolním využitím, kupte si „pluskový“ model, a pokud chcete tabletovou obrazovku využít naplno bez ohledu na ergonomii, je pro vás jako stvořený model Ultra.

Novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.