Zavřít reklamu

Režim Samsung DeX se již dávno neomezuje na to, aby vám pomáhal jen s jednoduchými úkoly typu psaní textových zpráv, kopírování a vkládání textu nebo správa souborů. Je to nejlepší způsob, jak proměnit váš telefon v počítač, a zde je 5 nejlepších „pokročilých“ věcí, které můžete v populárním desktopovém režimu dělat.

Hraní her

S režimem DeX můžete posunout hraní vašich oblíbených mobilních her na novou úroveň. Je skutečně zásadní rozdíl, když hrajete na malé obrazovce a když na monitoru. Vytvořit připojení DeX pro hraní je přitom snadné – stačí jen telefon k monitoru připojit pomocí adaptéru USB-C na HDMI a poté spárovat ovladač z konzole klepnutím na jedno tlačítko. To vše trvá méně než minutu. Hraní androidových her na velké obrazovce nikdy nebylo snazší.

DeX_nejlepsi_pouziti_1

Úprava fotek

Pokud jste na telefonu někdy zkoušeli upravovat fotky, jistě uznáte, že to není úplně snadná záležitost. V režimu DeX s plnou podporou myši je to mnohem pohodlnější. Nemluvě o tom, že větší obrazovka také usnadňuje výběr upravených snímků a jejich odesílání do cloudu.

DeX_nejlepsi_pouziti_2

Streamování obsahu

DeX se hodí také ke streamování mediálního obsahu. Chcete si na velké obrazovce prohlédnout fotky či video, které jste pořídili na dovolené, a to ještě na hotelu? Díky DeXu můžete (samozřejmě je nutné, aby jej hotelový televizor podporoval). DeX je pohodlnější k tomuto účelu používat i doma, když se vám nechce zapínat televizor nebo počítač a čekat, až se nastartují, abyste si mohli rychle prohlédnout jedno či dvě videa.

DeX_nejlepsi_pouziti_3

Zvýšení produktivity

Pokud se vaše práce odehrává převážně na webu, bude se vám DeX skvěle hodit pro vaše každodenní úkoly. Otevírání a používání více aplikací je v rozhraní DeX hračkou a snadné je i přepínání mezi nimi. Pokud máte výkonný telefon s velkou operační pamětí (alespoň 8 GB), nemusíte se bát otevřít desítky záložek v internetovém prohlížeči a zároveň spustit třeba komunikační aplikaci, jako je Slack. DeX dobře funguje i se sadou Microsoft Office a jinými kancelářskými aplikacemi.

DeX_nejlepsi_pouziti_4

Větší displej pro telefon či tablet Galaxy

Na Android existuje řada aplikací, které se lépe zobrazují na velké obrazovce. Lépe se na větším displeji zobrazují také různé dokumenty (kontrolovat například dokumenty PDF či Wordu na telefonu opravdu není žádný med). DeX samozřejmě není plnohodnotnou náhradou počítače, může vám však pomoci v případech, kdy je PC mimo váš dosah. K jeho použití vám stačí jen monitor/televizor, podporovaný telefon či tablet Galaxy (viz níže) a kabel USB-C na HDMI.

Režim DeX můžete konkrétně používat na těchto zařízeních Samsungu:

  • Řada Galaxy S: Galaxy S8, S9, S10, S20, S21, S22 a S23
  • Řada Galaxy Note: Galaxy Note 8, Note 9, Note10 a Note20
  • Skládací smartphony: Galaxy Fold, Fold2, Fold3, Fold4 a Fold5
  • Řada Galaxy A: Galaxy A90 5G
  • Tablety: Galaxy Tab S4, Tab S6, Tab S7, Tab S8 a Tab S9

Dnes nejčtenější

.