Zavřít reklamu

Pohodlnější vstávání

Probouzení a vstávání je pro mnohé z nás často náročné. Samozřejmě si můžete nastavit několik budíků, vstát z postele a zahájit vaši obvyklou ranní rutinu i bez chytrých zásuvek. S nimi ale bude vše jednodušší – můžete si naplánovat postupné rozsvícení chytrých světel, nebo si třeba začít vařit kávu v kávovaru v kuchyni vždy v určitý čas.

Spotřeba energie pod kontrolou

Některé modely chytrých zásuvek nabízejí také funkci monitorování spotřeby energie , díky které můžete sledovat, který spotřebič ve vaší domácnosti spotřebovává nejvíce energie (a plýtvá nejvíce penězi). Pokud máte podezření, že některé z vašich starších spotřebičů odebírají více energie, než je zdrávo, můžete sledovat jejich spotřebu energie a zjistit, zda byste v budoucnu neměli provést modernizaci.

Rozsvěcení světel podle plánu

Mnoho chytrých zásuvek je vybaveno doprovodnou aplikací, která umožňuje ovládat zásuvku na dálku, přičemž tyto aplikace často disponují časovači a umožňují nastavit časové plány. To se může hodit zejména v případě, že se chystáte být mimo dům a chcete zapínat a vypínat světla, abyste vytvořili iluzi, že je někdo doma. Samozřejmě také stačí jen otevřít aplikaci v telefonu a zapínat a vypínat světla ručně, ale pokud máte nastavený rozvrh, opravdu se o nic nemusíte starat.

Efektivnější nabíjení smartphonu

I když je nejjednodušší zapojit telefon do zásuvky a zapomenout na něj, když spíte, jeho nabíjení po celou noc není příliš prospěšné. Ponechání telefonu na nabíječce po jeho úplném nabití způsobí, že baterie časem ztratí kapacitu. Zde přichází na řadu chytrá zásuvka. Pokud je nabíječka telefonu připojena k chytré zásuvce, můžete naplánovat její vypnutí po několika hodinách.

Čas u obrazovky pod kontrolou

Připojení domácích médií k jedné nebo dvěma chytrým zásuvkám (a k Wi-Fi routeru) vám usnadní dodržování rodinných pravidel, týkajících se času o obrazovky. Ano, můžete běhat a ručně vše odpojovat, ale díky tomu, že vše můžete řídit odkudkoli v domě (nebo dokonce mimo dům), je správa času o obrazovky o poznání snazší.

Produkty chytré domácnosti koupíte zde

Dnes nejčtenější

.