Zavřít reklamu

Fotky Google se na cestě své evoluce staly více než jen prostorem pro nahrávání fotografií a videí. Postupem času společnost vyvíjela a zaváděla nové funkce, jako jsou působivé nástroje pro úpravy, přičemž zároveň usilovala o to, aby poskytla uživatelům co nejkomfortnější celkový zážitek z používání. Funkce Vzpomínky se od svého prvního představení před lety postupně stala důležitou součástí Fotek Google. Uživatelům zprostředkovává nový způsob prohlížení dříve pořízených fotografií a videí. Poté, co prošly přepracováním, staví nyní vývojáři Vzpomínky v mobilních aplikacích do popředí a zároveň jim vštěpují nové a výkonné nástroje umělé inteligence.

K hlubší integraci Vzpomínek do aplikace dochází skrze přidání vlastní karty, která uživatelům usnadňuje přístup k oblíbeným okamžikům. Protože rok 2023 je u Googlu ve znamení AI, není nijak překvapivé, že technologický gigant z Mountain View vnáší její prvky do svých aplikací, přičemž Vzpomínky nejsou výjimkou. Umělá inteligence se bude pro uživatele starat o organizaci fotografií i videí a vytvářet z nich nové kompilace. Zároveň však bude možné výstupy kombinovat i vytvářet vlastní, zcela nové sbírky.

Pokud se vám některé snímky, které se ve Vzpomínkách vyskytnou, nelíbí, můžete samozřejmě ručně odstranit cokoli dle vlastního uvážení a vkusu. V krajním případě, pakliže vás funkce vůbec neoslovila a působí spíše rušivým dojmem, lze ji také úplně skrýt. Rozhodnete-li se ponechat Vzpomínky přístupné, nabídne vám nyní umělá inteligence pomocnou ruku a dodá více osobitosti tím, že pro ně vytvoří názvy, které odrážejí jejich náladu a obsah.

I tyto návrhy je umožněno kdykoli upravit, nebo se rozhodnout, že AI z celého procesu odstavíte. Jak uvádí Google, po dobu testování funkce zatím nebude široce dostupná a k dispozici bude jen vybraným uživatelům. Po ukončení testovací fáze ji však mohou využívat všichni.

Vzpomínky obecně jsou pro nás něčím vzácným a když Google poskládá ty správné okamžiky a vytvoří sbírku, může to zážitek z jejich prohlížení ještě umocnit. V budoucnu chce navíc společnost uživatelům aplikace ještě více usnadnit sdílení Vzpomínek tím, že nabídne možnost jejich stažení.

Fotky Google v Google Play

Dnes nejčtenější

.