Zavřít reklamu

V loňském roce získal ohebný telefon Galaxy Z Flip4 ve videorozborce youtubera ze známého kanálu PBKReviews podprůměrné skóre opravitelnosti 4/10. Nyní youtuber podrobil rozborce jeho nástupce, tedy Z Flip5. Ten si v ní vedl podstatně lépe, když dosáhl skóre 7,5/10.

Hlavní důvod tohoto vylepšení spočívá v tom, že Samsung u dvou baterií Z Flipu5 použil vytahovací poutka, zatímco loni byly baterie přilepeny. Malá baterie v horní polovině disponuje kapacitou 1000 mAh, ta ve spodní polovině pak kapacitou 2700 mAh (to se od loňska nezměnilo).

Samsung u nové generace Z Flipu usnadnil výměnu mnoha dalších součástek, například 10MPx selfie kamerka je však stále přilepená. Důležitější je ale to, že korejský obr usnadnil výměnu vnitřního displeje. Telefon je celkově mnohem lépe opravitelný, což dokazuje skóre 7,5/10.

Galaxy Z Flip5 se chlubí kompletně přepracovaným pantem, který umožňuje jej složit tak, aby mezi jeho oběma polovinami nebyla mezera, a přispívá i k jeho tenčímu profilu. Již se ukázalo, že je mnohem odolnější než jeho konkurence, viz například test polského youtubera jménem Mrkeybrd. Lepší odolností se může pyšnit i jeho sourozenec Z Fold5.

Galaxy Z Flip5 a další aktuální novinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.