Zavřít reklamu

Nové skládací véčko Samsungu Galaxy Z Flip5 má ve srovnání s loňským modelem několik zásadních vylepšení. Jedním z nich, které je vidět na první pohled, je podstatně větší vnější displej (konkrétně má velikost 3,4 palců vs. 1,9 palců). Další velký upgrade Samsung schoval pod „kapotu“.

Galaxy Z Flip5 pohání super výkonný čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který debutoval v řadě Galaxy S23. Věděli jste však, že v telefonu se ukrývá další komponenta, která je výrazně rychlejší než ve „čtyřce“?

Pokud se podíváte na srovnání parametrů Z Flipu5 a Z Flipu4, zjistíte, že obě skládačky disponují 8 GB operační paměti. Je tu však jeden podstatný rozdíl – zatímco loňský Z Flip používá paměť typu LPDDR5, jeho nástupce se chlubí pamětí LPDDR5X. Paměť LPDDR5X, kterou Samsung představil před necelým rokem a která kromě smartphonů „pasuje“ i do tabletů, notebooků nebo aut, dosahuje přenosové rychlosti 8,5 Gb/s a je tak oproti té minulé o 33 % rychlejší.

Možná si toho nevšimnete hned, ale efekty této špičkové technologie pocítíte při dlouhodobém používání Z Flipu5. Užijete si plynulejší multitasking, aplikace se budou otevírat mnohem svižněji a lepší bude i herní zážitek. Když k tomu připočítáte zmíněnou větší vnější obrazovku, na které je možné hrát i hry, vylepšený pant, vysokou odolnost a oproti předchůdci o něco nižší cenu, má nový Z Flip zaděláno na globální prodejní hit.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.