Zavřít reklamu

Odolnost nového skládacího smartphonu Samsungu Galaxy Z Flip5 mluví sama za sebe. Prokázal to v testu ohybu youtubera MrKeyBrd, kde porazil na hlavu konkurenta od Motoroly, a nyní dokonce přežil extrémní teplotu přes 70 °C.

Jak jsme dříve informovali, skládačka Motoroly Razr 40 Ultra zaznamenala v testu ohybu první problém už po zhruba 40 tisících ohybů, kdy došlo k poškození jejího pantu. Po 64 tisících ohybů začal pant silně vrzat a krátce nato se „odporoučel“. I s tímto „handicapem“ však zařízení v testu pokračovalo dál, a to až do chvíle, než se rozbil jeho displej, což nastalo po zhruba 126 tisících ohybů.

Galaxy Z Flip5 mezitím překročil hranici 200 tisíc ohybů, což je Samsungem udávaný limit pro správné fungování pantu, skládačka nicméně „jede“ dál a nevykazuje žádné potíže s pantem ani displejem (v době psaní tohoto textu překročila hranici 281 tisíc ohybů).

Youtuber MrKeyBrd se při 275 tisících ohybů rozhodl test okořenit a Z Flip5 vystavit ohřevné vitríně na potraviny postupně zahřívané až na teplotu 73 °C. Výsledek? Telefonu se nic nestalo – pant neselhal a displej se neroztavil. Pokud se tak s ním náhodou ocitnete někde, kde je skutečně extrémní teplota, nemusíte se o něj vůbec bát. I to dokazuje, jak si Samsung na odolnosti svých skládacích smartphonů zakládá. V této oblasti jednoduše nemá žádnou konkurenci.

Novinky Samsungu předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.