Zavřít reklamu

Nové skládací smartphony Samsungu Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 se sice nemohou pochlubit hardwarovými vylepšeními fotoaparátu, dostaly však řadu vylepšení softwarových. Pokud chcete vědět jakých, čtěte dál.

Samsung zveřejnil nový obsah pro CamCyclopedia na svých oficiálních komunitních fórech, kde vysvětluje, jak u nových skládaček vylepšil fotografie, videa i aplikaci Galerie. Konkrétně se jedná o tato vylepšení:

  • FlexCamzákladní vylepšení obrazu: Samsung zlepšil základní kvalitu obrazu pomocí lepšího zpracování obrazu a softwarových algoritmů. Kontrast se přizpůsobuje fotografované oblasti a fotky vytvářejí přirozenější a detailnější výrazy pleti s vyšší přesností textury. Kromě toho korejský obr implementoval řešení Video Ultra Low Light a jednosnímkový proces redukce šumu, aby se zlepšilo zpracování šumu v prostředí se slabým osvětlením. Fotoaparát Galaxy Z Flipu5 navíc exkluzivně využívá vylepšení barevných tónů pleti. Při pořizování selfie snímků si uživatelé mohou vybrat mezi přirozeným a teplým barevným tónem.
  • Vylepšené selfie fotky: Nový AI Object Aware Engine rozděluje fotografie do skupin a selektivně na určité skupiny aplikuje pokročilé techniky zpracování obrazu, aniž by ovlivnil ostatní. Jinými slovy, při pořizování „selfíček“ s novým Z Foldem či Z Flipem dokáže tato chytrá AI optimalizovat jednotlivé prvky, jako jsou vlasy, oči, odstíny pleti, jas a další. Kromě toho umí zostřit detaily, jako jsou vlasy, obočí a oči, při zachování čistého výrazu a tónu pleti.
  • Vylepšený portrétní režim: Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 se také chlubí lepšími portrétními fotografiemi, a to díky zvýšené přesností hloubkové mapy prostřednictvím informací o fázovém rozdílu. Toto vylepšení již dříve dostala řada Galaxy S23.
  • Vylepšení zoomu: Samsung přidal do svého AI modelu technologii generování obrazu ve vysokém rozlišení (Super-Resolution), aby zlepšil digitální zoom. Zhoršení kvality obrazu u digitálního zoomu zredukoval tím, že obraz vložil do svého AI modelu prostřednictvím syntézy více snímků. Umělá inteligence pak potlačuje šum a vylepšuje detaily textur pomocí předem vytrénované metody. Toto vylepšení mají prostřednictvím aktualizace s nadstavbou One UI 6.0 dostat telefony řady Galaxy S23.
  • Noční fotografování: Režim Nightography nyní noční fotky zpracovává rychleji díky vylepšenému výkonu procesoru a neurální jednotky. Kromě toho Samsung říká, že snímky pořízené za extrémně špatných světelných podmínek mají méně šumu a lepší jas.
  • Vylepšení režim Pro u Z Foldu5: Režim Pro u fotoaparátu nového Z Foldu nabízí širokou škálu parametrů. S jeho představením Samsung změnil rozložení uživatelského rozhraní pro snazší přístup k ovládání citlivosti nebo rychlosti závěrky. Vylepšen byl též proces sdílení a mazání fotografií, a to tím, že uživatelům umožňuje vybrat více snímků najednou, místo aby to dělali jeden po druhém.
  • Vylepšená kvalita obrazu u poddisplejové kamerky Z Foldu5: Samsung vylepšil i jinak hardwarově nezměněný poddisplejový selfie fotoaparát Z Foldu 5 (ten má konkrétně rozlišení 4 MPx). Telefon používá exkluzivní technologii vícesnímkové kompozice s vysokým dynamickým rozsahem, která řeší přesycení jasných oblastí kolem fotoaparátua a také šum a rozmazání způsobené nízkou propustností. Kvalitu snímků pořízených tímto fotoaparátem rovněž vylepšuje vícesnímková syntéza HDR a vylepšení rozlišení za pomoci AI. Samsung tvrdí, že díky všem těmto vylepšením je kvalita obrazu mnohem blíže standardním selfie fotoaparátům.

Vedle výše uvedených vylepšení fotoaparátu dostaly nové skládačky i dvě vylepšení aplikace Galerie. Uživatelé nyní mohou kopírovat filtry a tonální efekty z jedné fotografie a vložit je do jiné, případně do více najednou. Druhé vylepšení se týká funkce Photo Remaster. Ta podle Samsungu nyní funguje o 30–50 % rychleji než u řady Galaxy S23. Ta však zřejmě tato vylepšení Galerie nakonec dostane také.

Nové skládačky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.