Zavřít reklamu

Galaxy Watch6 a Watch6 Classic jsou první chytré hodinky, které nabízejí Wear OS 4. Tento nový operační systém Googlu tak logicky přináší určitá vylepšení, i když na něho Samsung postavil svůj One UI Watch 5. Drastické změny nečekejte, co ale přibylo, to potěší. 

Vylepšené sledování spánku 

Řada Galaxy Watch6 se nyní více zaměřuje na to, aby vás naučila budovat si lepší spánkové návyky s cílem přimět vás, abyste porozuměli i těm dosavadním. Hodinky během spánku změří určité důležité funkce, jako je srdeční frekvence, saturace kyslíku v krvi a fáze spánku. Po ukončení spánku hodinky zobrazí patřičná data, která jasně prezentují to, jak spánek zlepšit. 

Komplexnější informace se pak zobrazují v provázané aplikaci Samsung Health. Najdete zde třeba i teplotu kůže během vašeho spánku. Můžete zde ale vidět i teplotu místnosti, pokud jste před spánkem své hodinky sundali z ruky. Po týdnu používání hodinek při spánku vás ty pak začnou koučovat, protože už k tomu budou mít potřebná data. Dají vám i tipy a triky. 

One UI Watch 5 také přináší integraci platformy SmartThings, takže usínání tím může být ještě snazší. Vaše hodinky totiž vypnou okolní světla připojená k ekosystému chytré domácnosti Samsungu, třeba jen tím, že hodinky přepnete do režimu spánku.

Sledování menstruačního cyklu 

Snímač teploty pokožky na Galaxy Watch5 byl součástí žhavé debaty, k čemu vlastně bude sloužit. I když jej už předchozí generace měla, dlouho trvalo, než jsme se dozvěděli, jak jej hodinky dokážou využít. Už dříve pak Samsung odhalil, že snímač bude základním kamenem pro sledování menstruačního cyklu. Uživatelé uvidí sledovaná a budoucí data, jako je ovulace, předpověď příštího období a vyhodnocení příznaků. Teplota kůže vypráví velký příběh, pokud jde o sledování menstruačního cyklu, a může být použita k získání skutečných informací o vašem cyklu. Sledování teploty ale funguje jen při spánku. 

Personalizované zóny tepové frekvence 

Galaxy Watch konečně poskytnou i přizpůsobené zóny srdečního tepu zejména pro běžce a zejména pro ty pokročilejší sportovce. Tato funkce zahrnuje analýzu běhu v reálném čase a program intervalového tréninku. Ti, kteří tyto programy využívají, uvidí aktivitu rozdělenou do zón tepové frekvence, které jsou založeny na osobních schopnostech běžce, ne standardních hodnot. Odpovídat tak budou právě jen vám a vaší kondici podle pěti typických úrovní. Každá z nich se ale bude vázat na specifický rozsah v závislosti na potřebách vašeho těla. Během cvičení vám Galaxy Watch také dají vědět, ve kterém rozpětí byste se měli „pohybovat“, abyste dosáhli svých cílů.

Vylepšená upozornění 

Jednou z nejvýraznějších změn na Wear OS 4 na Galaxy Watch6 je změna oznámení. Dlaždice oznámení jsou nyní větší díky většímu displeji a menším jeho rámečkům. Každé oznámení je navíc podloženo šedým čtverečkem. Díky tomu je každé oznámení o poznání snazší přečíst hned na první dobrou. Upozornění na příchozí zprávy také ve více případech zobrazují profilovou fotku kontaktu.

Přenos nastavení hodinek 

Ve Wear OS 3 nebylo možné přenést data hodinek na jiné zařízení bez úplného resetování hodinek. Wear OS 4 ale umožňuje uživatelům přenášet hodinky bez jejich resetování, což znamená, že připojení k novému telefonu je o něco rychlejší a příjemnější. Stále to není úplně bezbolestné, ale je to jednodušší než resetování zařízení a obnovení předchozí zálohy. 

Automatické zálohování 

Samsung zavedl svým hodinkám automatické zálohování, které se bude v určených cyklech pravidelně opakovat a bude dostupné prostřednictvím Samsung SmartSwitch. Zálohy mohou být také uloženy v cloudu vašeho účtu Samsung pro trochu větší klid na duši. Tato funkce je spíše záchrannou sítí než cokoli jiného, stejně jako by byla záloha telefonu, pokud byste ji někdy potřebovali obnovit. 

Údaje EKG na pozadí 

Jako součást rozšířeného bezpečnostního balíku přináší Samsung do Galaxy Watch6 automatické EKG na pozadí. Aplikace EKG v Galaxy Watch6 tedy pracuje na pozadí po dobu jedné hodiny, během které se pokusí zjistit nepravidelné měření srdečního tepu. Pokud jej najde, upozorní vás na to. Nečekáme 100% funkčnost, ale v tomto ohledu je cokoli lepší než nic. 

Kontakt na tísňovou linku přes SOS 

Před One UI Watch 5 neměla nositelná zařízení Samsungu možnost přímo kontaktovat záchrannou službu, když nastala nějaká nouzová situace jinak než skrze nouzový kontakt. Nyní lze hodinkám umožnit přímo kontaktovat integrovaný záchranný systém i s informacemi o vaší poloze. 

Peněženka Samsung 

Samsung zhruba před rokem spustil přepracovanou verzi Samsung Pay, nyní známou jako Samsung Wallet. Přesto byla řada Galaxy Watch5 ještě předinstalovaná s funkcí Pay, aby uživatelé mohli používat své digitální karty na platebních terminálech. Nová aplikace by se nakonec ale měla dostat i do dalších modelů. U nás si ji ale stejně neužijeme, protože zde není podporována.

  • Nové Galaxy Watch6 a Watch6 Classic předobjednáte u Mobil Pohotovosti vůbec nejvýhodněji, a to díky výkupnímu bonusu až 3 000 Kč a splátek bez navýšení, které můžete využít dokonce, i pokud budete měnit staré smartwatch právě za novinku od Samsungu. Právě díky tomu vás nové Galaxy Watch6 (Classic) vyjdou doslova jen na pár stovek měsíčně. Více na mp.cz/samsung-novinky.

Dnes nejčtenější

.