Zavřít reklamu

Nové chytré hodinky Samsungu mají vytříbený design a model Classic přináší po roce nepřítomnosti opět fyzickou otočnou lunetu. Je zde nový čip, větší paměti RAM, větší displeje, menší rámečky. Hardware ale není všechno, co se změnilo. 

Když se k němu ale ještě vrátíme, řada Galaxy Watch6 využívá o něco větší displeje s vyšším rozlišením a jasem, větší baterie, celkem 2 GB a nejnovější čipovou sadu Exynos W930. Senzoricky je řada Galaxy Watch6 podobná té předchozí. Má bioaktivní senzor 3 v 1, který zahrnuje optické senzory srdeční frekvence, elektrický srdeční signál a bioelektrickou impedanční analýzu. 

Kromě toho je zde teplotní senzor, akcelerometr, barometr, gyroskopický senzor, geomagnetický senzor a světelný senzor. Galaxy Watch6 Classic mají také 3D Hallův senzor pro určení polohy hardwarové lunety, takže je jeho absence u základního modelu poměrně pochopitelná. 

Lepší spánek 

Hodinky nově nabídnou rady a tipy na míru, kterých lze okamžitě využít v praxi, přičemž se snaží i povzbuzovat. Cesta k dobrému zdraví totiž začíná u dobrého spánku, proto si uživatelé můžou upravit svůj noční život právě tak jako ten denní. Dobrý spánek má tři klíčové podmínky: je nutno správně porozumět vlastním spánkovým návykům, snažit se tyto návyky zlepšovat a vytvořit si prostředí, které je k spánku příznivé – tak alespoň svůj upgrade uvádí sám Samsung.

 

Galaxy Watch6 tak nabídnou podrobnou analýzu spánkového skóre a jeho nejdůležitějších faktorů. Mezi ně patří celková délka spánku, spánkový cyklus, doba, po kterou je uživatel vzhůru, a celkový fyzický i duševní odpočinek. Díky těmto faktorům můžou uživatelé správně chápat, jak kvalitně každou noc spí. Ve spolupráci s organizací National Sleep Foundation zároveň vznikly personalizované zprávy o spánku, tedy podrobná zpětná vazba, kterou uživatel dostane vždy po ránu (to má třeba i Garmin). Mezi další funkce patří měření konzistence spánku, která dlouhodobě hodnotí spánek i noční bdění, a hodnocení podle několika kategorií zvířat, do nichž systém uživatele na základě spánkových návyků řadí.

Vylepšená funkce spánkového koučinku umožňuje uživatelům, aby se na míru šitými radami řídili skutečně důsledně. Vše se zobrazí jak na hodinkách, tak i na spárovaném telefonu. Když je čas jít spát, dokážou hodinky Galaxy Watch6 vytvořit velmi příznivé prostředí – nastaví totiž odpovídajícím způsobem veškerou připojenou domácí elektroniku a na sobě i na telefonu zapnou noční režim. V něm ztichnou notifikace, displeje ztmavnou a na hodinkách se aktivuje neviditelný LED infračervený senzor, aby hodinky mohly i nadále měřit potřebné údaje, a přitom vizuálně nerušily.

Tepová frekvence a další měření 

Zde hodinky analyzují fyzické schopnosti a vlastnosti uživatele a následně poradí pět optimálních úrovní intenzity při běhání, od spalování tuku po vysoce intenzivní trénink. Pro aktualizaci rozpětí jednotlivých zón tepové frekvence pro běhání na základě kardiopulmonálních údajů je ale zapotřebí běžet venku nejméně 10 min rychlostí minimálně 4 km/h. K více než stovce cvičebních programů přibyl i běh na dráze. K dispozici je rovněž vlastní nastavení pro oblíbené cvičení uživatele, pokud se do stávající nabídky nevejde.

Kromě měření krevního tlaku a EKG přibyla i možnost upozornění na nepravidelný srdeční rytmus (IHRN). Uživatelé díky němu mají možnost kontrolovat, zda jejich srdeční činnost nenaznačuje riziko atriální fibrilace – dokonce i při spánku. Velmi užitečná je i funkce detekce pádu, ať už při cvičení nebo v běžném životě (opět i ve spánku). Jakmile systém detekuje pád, automaticky vytočí číslo tísňového volání nebo jiné číslo, které uživatel do systému zadá (např. na členy rodiny). 

Snímač teploty pokožky 

Snímač teploty pokožky dostupný v Galaxy Watch6 není ve skutečnosti nový. Byl představen s řadou Galaxy Watch5, ale kromě toho, že umožnil sledování menstruačního cyklu na základě teploty prostřednictvím aplikace Samsung Health, toho senzor moc nedělal. S uvedením Galaxy Watch6 a One UI Watch5 ale Samsung zpřístupňuje nové rozhraní API, díky kterému mohou partneři a vývojáři vytvářet nové případy použití snímače. 

Samsung ostatně sílu rozhraní Skin Temperature API demonstruje prostřednictvím nově spuštěné aplikace Thermo Check, která uživatelům umožňuje bezkontaktně měřit teplotu „předmětů“. Pomocí aplikace a hodinek tak mohou například před koupáním změřit teplotu vody ať už ve vaně, rybníce nebo oceánu ale třeba i svých oblíbených jídel. 

Nové aplikace a funkce stávajících aplikací 

Galaxy Watch nyní podporují více aplikací, včetně WhatsAppu, Kalendáře Google a Gmailu, a už brzy mají přivítat nový přírůstek v podobě titulu Audible. Aplikace Peloton a MyFitnessPal navíc získaly nové aktualizace, které nabízejí lepší sledování kondice a nutriční údaje. Kromě toho společnost Samsung přináší do Galaxy Watch6 svou novou aplikaci Wallet spolu s vylepšenou aplikací Camera Controller, která nyní uživatelům umožňuje přepínat režimy, měnit úhly záběru a upravovat úrovně přiblížení. 

Pomocí funkce Auto Switch lze zase automaticky přepínat připojení sluchátek Galaxy Buds2 Pro k různým zařízením značky Samsung, tedy i hodinkám. V neposlední řadě umožňují Galaxy Watch6 uživatelům najít jejich ztracené telefony. Pokud uživatel někde zapomene telefon, hodinky ho pomocí funkce Find My Phone najdou a nově ho i ukážou na mapě.

  • Nové Galaxy Watch6 a Watch6 Classic předobjednáte nejvýhodněji i díky výkupnímu bonusu až 3 000 Kč a splátek bez navýšení, které můžete využít dokonce, i pokud budete měnit staré smartwatch právě za novinku od Samsungu. Více na mp.cz/samsung-novinky.

Dnes nejčtenější

.