Zavřít reklamu

Samsung ve středu na akci Galaxy Unpacked představil především nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Nyní vypustil do světa video, ve kterém ukazuje, jak testuje jejich spolehlivost.

Ve videu Samsung nabízí pohled na procesy, v rámci nichž testuje kvalitu zpracování Galaxy Z Foldu5 a Z Flipu5. Video ukazuje, jak korejský technologický obr své nové skládačky podrobil mimo jiné testu ohybu, odolnosti proti vodě, pádu, pádu ocelové kuličky nebo tažení perem S Pen.

Samsung použil u všech svých předchozích ohebných telefonů podobný pant. Letos přešel na nový pant s názvem Flex Hinge. Ten má kapkovitý tvar, což umožňuje novým skládačkám složit se tak, aby mezi oběma polovinami nebyla mezera.

Pant také přispívá k tomu, že zařízení jsou tenčí a u Z Foldu5 i lehčí, a Samsung garantuje, že vydrží 200 tisíc ohybů. Kromě toho má dvoukolejnicovou strukturu, která rozptyluje vnější nárazy.

V této souvislosti stojí za zmínku, že Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 disponují i novou vrstvou rozptylující šok. Ta by je měla činit odolnějšími, zvláště když náhodně spadnou na zem. Jedná se o vnitřní vrstvu, takže by neměla poskytovat ochranu navíc proti poškrábání, přesto však představuje další krok k vytvoření dokonalého skládacího panelu.

Všechny novinky Samsungu i s využitím bonusů předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.