Zavřít reklamu

Včera představený Galaxy Z Flip5 má podstatně větší vnější displej než jeho předchůdci, po vybalení však není stále tak užitečný, jak by si mnozí představovali. Naštěstí Samsung pro telefon nabízí modul aplikace Good Lock, který umožňuje na vnější obrazovce spouštět (téměř) jakoukoli androidovou aplikaci. Jak to funguje?

3,4palcový displej Galaxy Z Flipu5 zabírá na jeho vnější straně většinu prostoru. Použitelnost displeje je však ve výchozím stavu značně omezená. K dispozici budete mít jen několik widgetů a možnost používat plnohodnotnou klávesnici k odpovídání na SMS zprávy. Kromě toho si můžete v nastavení Labs zapnout seznam aplikací, které můžete na vnějším displeji používat. Konkrétně jde o Zprávy od Googlu, Zprávy od Samsungu, Mapy Google, WhatsApp, YouTube a Netflix.

Tento skromný seznam můžete naštěstí rozšířit o jakoukoli androidovou aplikaci, a to pomocí Good Lock modulu Multistar. Nejprve si budete muset Good Lock stáhnout z obchodu Galaxy. Poté v rámci aplikace vyhledejte modul Multistar (nachází se pod záložkou Life Up). Po instalaci modulu klepněte na možnost I ♥ Galaxy Foldable a poté na „Launcher Widget“. Tím se do vnějšího displeje Z Flipu5 umístí widget Good Locku, který je oddělený od výše zmíněného seznamu aplikací.

Z modulu Multistar můžete povolit libovolnou aplikaci a poté ji na vnějším displeji otevřít. Některé aplikace nicméně nebudou fungovat správně a některé, jako je například Peněženka Google, budou záměrně blokovány. Z větší části však aplikace alespoň fungují, což je samo o sobě velké vylepšení oproti minulým generacím Z Flipu.

Galaxy Z Flip5 i s bonusy předobjednáte zde

Dnes nejčtenější

.