Zavřít reklamu

Zatímco se Samsung chystá na příští akci Galaxy Unpacked odhalit dva nové skládací telefony, můžete si být jisti, že také pracuje na své příští vlajkové řadě Galaxy S24. O ní již nějakou dobu unikají neoficiální informace, například o čipsetu. Nyní tu máme nový únik, který se tentokrát týká předního fotoaparátu.

Po čtyřech letech používání 10MPx selfie fotoaparátu u řady Galaxy S přešel Samsung u řady Galaxy S23 na 12MPx senzor. Web SamMobile nyní s odvoláním na nizozemský web Galaxy Club uvedl, že korejský gigant nemá v plánu u příští vlajkové řady Galaxy S24 použít senzor s vyšším rozlišením.

Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra by tak měly mít stejnou 12MPx přední kamerku jako modely z letošního roku. Opětovné použití letošního snímače nicméně nutně neznamená, že u selfie fotek nedojde v příštím roce k žádnému vylepšení. Samsung je může vylepšit prostřednictvím softwarové optimalizace fotoaparátu a/nebo zpracování AI.

Již dříve unikla informace, že u základního a „pluskového“ modelu se nezmění ani zadní fotosestava. Ta by tedy měla opět zahrnovat 50MPx hlavní fotoaparát, 10MPx teleobjektiv a 12MPx ultraširokoúhlý objektiv. U nejvyššího modelu tomu bude údajně jinak, ten se podle různých úniků bude chlubit vylepšeným teleobjektivem a novým 200MPx senzorem. Řada bude podle všeho uvedena na scénu začátkem příštího roku.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.