Zavřít reklamu

Doba letních dovolených se kvapem blíží. Mezi oblíbené destinace patří u řady českých turistů Itálie. Co všechno potřebujete vědět, než se letos v létě vydáte do této slunné, pohodové destinace?

Itálie je nádhernou dovolenkovou destinací, která nabízí pro každého něco – od slunných pláží přes historická zákoutí měst a malebné vesničky až po majestátně se tyčící Dolomity. Ať už si pro vaši dovolenou vyberte jakýkoliv kout Itálie, určitě se vám bude hodit náš dnešní článek o tom, co je potřeba vědět přes cestou do Itálie.

Pokud vyrazíte do Itálie letecky, počítejte s tím, že v letadle strávíte zhruba 1 hodinu 40 minut – záleží na konkrétní společnosti, konkrétní destinaci a dalších podmínkách letu. V případě, že se do Itálie vydáváte autem, rovněž pochopitelně záleží na výchozí a cílové destinaci. Cesta autem z Prahy do Říma trvá v průměru zhruba 14 hodin. Itálie je členským státem Evropské unie, což znamená, že vám postačí občanský průkaz – samozřejmě platný. Vyrážíte-li autem, nezapomeňte také na platný řidičský průkaz, přičemž mezinárodní nebude potřeba. Cestovními doklady vybavte případně i vaše děti, a pokud s sebou berete pejska, musí být očipován, očkován proti vzteklině, a mít vystavený takzvaný pas zvířete v zájmovém chovu. Při cestě autem se také neobejdete bez dálničních známek. Při průjezdu Rakouskem jsou zpoplatněné úseky vybraných tunelů, mostů a dálnic, mýtné budete platit i v Itálii. Určitě je dobrý nápad se s předstihem informovat na kterých místech lze platit kartou a na která si budete muset raději připravit hotovost.

Které aplikace by se vám v Itálii mohly hodit? Určitě se nezapomeňte vybavit kvalitními mapami. Pokud se v Itálii chystáte využívat hromadnou dopravu, bude se vám hodit aplikaci Trenitalia, a ti, kteří by se chtěli v Itálii zkusit domluvit italsky, ocení aplikaci Learn Italian.

Věříme, že si vaši italskou dovolenou užijete. Přejeme vám pohodovou cestu a šťastný návrat.

Dnes nejčtenější

.