Zavřít reklamu

Bezpečné zabalení elektroniky na cesty zahrnuje více než pouhé nasazení pouzdra. Pokud cestujete s jedním z nejlepších laptopů či androidovým telefonem/tabletem, měli byste podniknout další kroky, abyste zajistili, že vaše křehké zařízení bude v bezpečí. Jaké konkrétně?

Zkontrolujte si pravidla cestování

Než sáhnete po kufru, měli byste si pečlivě zkontrolovat pravidla cestování. Nemá smysl svá zařízení pečlivě balit a chránit, pokud neprojdou přes bezpečnost. Například Americký federální úřad pro letectví zakazuje v nákladovém prostoru letadel lithium-iontové baterie, elektronické cigarety a přístroje pro vaping. Znamená to, že taška s powerbankou nebude do letadla vpuštěna.

Pokud cestujete do zahraničí, před cestou si znovu zkontrolujte cestovní omezení v cílové zemi. Řada omezení je univerzálních, ale kontrola navíc nic nestojí a může vám ušetřit čas i peníze.

Na cesty si berte jen nezbytnou elektroniku

Na cesty si berte jen elektroniku, o které víte, že ji budete potřebovat. Zvažte, jestli můžete použít jedno zařízení pro více úkolů. Řada nejlepších androidových smartphonů má fantastické fotoaparáty (viz třeba Galaxy S23 Ultra), které můžete použít místo digitálního fotoaparátu, a androidový tablet může v mnoha ohledech velmi dobře nahradit notebook.

Pro každou cestu však existují určité náležitosti. Mějte u sebe powerbanku a náhradní nabíjecí kabel pro váš telefon (nutností je adaptér USB-A na USB-C). Ve vašich zavazadlech by neměly chybět ani univerzální adaptér a přepěťová ochrana. Některá z těchto zařízení je možné si koupit na letištích nebo v jiných tranzitních centrech, takže se nemusíte znepokojovat, pokud jste je zapomněli doma.

Před cestou svá zařízení zabezpečte

Poté, co se rozhodnete, co si vezmete s sebou, zajistěte, aby vaše zařízení byla chráněna před ztrátou nebo krádeží. Dobrým začátkem je zabalit je do příručního zavazadla, aby byla lépe viditelná. Dále můžete podniknout tyto kroky:

  • Zabezpečit zařízení heslem – pravděpodobně máte u svých zařízení nastavené heslo, je to ale bezpečné? Pokud jste je nějakou dobu nevzali z domu, není od věci si pro ně vytvořit nové, bezpečnější heslo.
  • Sledovat zařízení pomocí chytrých lokátorů – sledování zařízení má různé podoby. Váš androidový telefon má funkci Najdi moje zařízení, ale fyzická sledovací zařízení (neboli chytré lokátory), jako je SmartTag od Samsungu, vám mohou pomoci najít elektroniku, i když je vybitá. Jediné, co musíte udělat, je stáhnout si do telefonu příslušnou aplikaci.

Vezměte si s sebou příslušné adaptéry

Když cestujete do jiné země, vezměte si s sebou příslušný adaptér a zkontrolujte požadavky na napětí vašeho zařízení. Pokud vezete zařízení s vyšším nebo nižším požadavkem na napětí, než je standard cílové země, můžete nenávratně poškodit jeho vnitřní elektroniku, a to i s příslušným adaptérem.

Pokud chcete zkontrolovat informace o napětí vašeho zařízení, přečtěte si štítek poblíž  napájecího zdroje. Pokud zde tyto informace nenajdete, podívejte se na stránku podpory  zařízení. Zařízení, jež nepodporují odlišná napětí, potřebují měnič napětí, který je možné často najít na letištích, pokud si jej zapomenete koupit předem. Možností je hodně a většina je navržena speciálně pro cestování.

Galaxy S21 FE

Elektroniku balte opatrně

Pokud jde o samotné balení elektroniky, je nezbytný nákup ochranných pouzder, abyste zabránili jejímu poškození. Například pro smartphony jsou nejlepší odolná pouzdra/kryty, jako jsou ty, které prodávají společnosti PanzerGlass nebo Spigen. Ta jsou sice objemná, poskytují však pro váš telefon nejlepší ochranu. Elektroniku vypolstrujte oblečením pro extra ochranu (mějte ji však snadno přístupnou). K jejímu uložení využijte kapsy a přihrádky zavazadel. Nenechte ji chrastit v tašce. Tak šťastnou cestu a dobře dojeďte!

eDokladovka

Dnes nejčtenější

.