Zavřít reklamu

Hodinky Galaxy Watch Samsungu samozřejmě nejsou vybaveny čtečkou otisků prstů, ale věděli jste, že si na nich můžete i tak nastavit kód PIN nebo vzor pro uzamčení obrazovky? Ptáte-li se však, proč byste to vlastně měli dělat, máme pro vás odpověď. Jak zamknout Galaxy Watch, ať už znakem nebo kódem, není nijak složité. 

Krátká odpověď na výše položenou otázku zní: lepší zabezpečení, možnost plateb. Pokud na zařízení Galaxy Watch povolíte vzor uzamčení obrazovky nebo kód PIN, sníží se pravděpodobnost, že se někdo bude hrabat ve vašich datech v případě, že chytré hodinky odložíte nebo samozřejmě ztratíte, či vám budou nějak odcizeny. Pokud pak chcete svými Galaxy Watch platit, je nutné mít zámek aktivovaný. Bez něho si nebudete tuto možnost vlastně ani zapnout.

Není zamykací obrazovka chytrých hodinek otravná? 

Většina lidí, kteří již někdy použili zamykací obrazovku na svém smartphonu, ale nikdy tak neučinili na chytrých hodinkách, si pravděpodobně představují, že by se taková funkce na zařízení nošeném na zápěstí stala rychle otravnou. Ale právě to není vůbec pravda. Na rozdíl od tradiční zamykací obrazovky na smartphonu se zamykací obrazovka Galaxy Watch spustí pouze tehdy, když vaše chytré hodinky zjistí, že je již nemáte na svém zápěstí.

Když si poté chytré hodinky nasadíte, budete vyzváni k jejich odemknutí. Poté, dokud je budete nosit, vás hodinky PIN kódem nebo vzorem nijak dále obtěžovat nebudou, tedy než je opět sundáte. Samsung zde tak byl dostatečně chytrý na to, aby nebyla tato funkce otravná nebo rušivá, ale zároveň přidala patřičnou vrstvu zabezpečení pro ty situace, kdy byste mohli hodinky ztratit.

Jak zamknout Galaxy Watch kódem nebo znakem 

Nejprve otevřete aplikaci Nastavení v zařízení Galaxy Watch4 nebo Galaxy Watch5. Poté sjeďte dolů a přejděte do části Zabezpečení. Klepněte na možnost Typ zámku a vyberte, zda chcete nastavit zamykací obrazovku se znakem, nebo s kódem PIN. Poté nakreslete znak nebo zadejte číselnou kombinaci.

Volitelně si můžete i vybrat, zda chcete na ciferníku skrýt informace, když jsou hodinky zamčené. V takovém případě se nebudou zobrazovat počty kroků ani další údaje o kondici, dokud se hodinky neodemknou. Jakmile jsou hodinky zamčeny, v horní části ciferníku se zobrazí všeříkající ikona zámku. 

Dnes nejčtenější

.