Zavřít reklamu

Samsung před pár dny pro hodinkové řady Galaxy Watch4 a Watch5 vydal první betaverzi nadstavby One UI Watch 5. Tato Galaxy Watch nadstavba vychází ze systému Wear OS 4, zatímco předchozí verze One UI Watch byly postaveny na Wear OS 3.x. Nyní vyšlo najevo, že Wear OS 4 vychází z Androidu 13, takže jednu verzi Androidu přeskakuje.

U Wear OS 4 se očekávalo, že Google jako základ použije Android 12. Nyní se však ukázalo, že Wear OS 4 Android 12 přeskočil a přechází rovnou na Android 13. Stále je však o jednu verzi pozadu za telefony, tablety a televizory.

Je nicméně třeba dodat, že Wear OS nemusí být založen na nejnovější verzi Androidu, abyste získali nejnovější funkce. Google může do svého systému nejnovější funkce přidávat nezávisle. Wear OS, který se liší od systému Android Wear, jenž byl uveden na trh v roce 2014, měl jako základ Android 8.0. Wear OS 2.2 byl založen na Androidu 9, zatímco Wear OS 3, který Google vyvinul ve spolupráci se Samsungem a který debutoval v hodinkové řadě Galaxy Watch4, vycházel z Androidu 11.

První betaverze nadstavby One UI Watch 5 jinak přináší řadu užitečných funkcí týkajících se zejména spánku, cvičení a bezpečnosti. Jejich kompletní přehled najdete zde.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.