Zavřít reklamu

Umělá inteligence zažívá masivní boom a v mnoha případech je škoda toho nevyužít. Pokud občas tvoříte třeba zajímavé příspěvky na sociální sítě nebo se možná staráte o propagaci menší firmy, tyto nástroje umělé inteligence vám mohou ušetřit opravdu hodně času stráveného přípravou podkladů. Přitom nezáleží na tom, jestli chcete něčím oživit svoje zážitky z dovolené nebo upozornit na novou službu, kterou nabízí váš zaměstnavatel.

Generování obrazových výstupů už dnes není žádnou novinkou. Mnohdy je ovšem potřeba taky patřičně zaplatit. To, co vám dnes představíme jsou řešení velmi jednoduchá, uživatelsky příjemná a zcela zdarma. V některých případech úhradou získáte prémiové funkce a výrazně vyšší kvalitu výstupů, ale pro běžné využití na sociálních sítích, webech a podobně nabízená kvalita zcela postačí.

Background.lol

Jedním z nejjednodušších nástrojů, o kterých se dnes zmíníme je background.lol. Ten vám poskytne často velmi zajímavý obrazový výstup pouze na základě vašeho textového zadání, přičemž k dispozici je několik představených kombinací jako například Anime, Západ slunce, Vesmír a několik dalších. Tvůrci jej zamýšleli jako AI generátor wallpaperů, jeho výstupy lze však využít jakkoli. Generování obrázku trvá okolo 30 sekund a přestože rozměry 832 x 384 pixelů nepředstavují žádné bůhvíjaké rozlišení pro rychlý post nebo náhledovku, často úplně postačí.

Microsoft Designer

Čerstvý přírůstek do rodiny generování obsahu v podání technologického giganta Microsoft, je už mnohem sofistikovanější. Najdete jej jednoduše na designer.microsoft.com a k jeho používání stačí použít nebo si založit Microsoft účet. Princip zpracování je obdobný jako v případě background.lol, stačí tedy zadat popis toho, co chcete generovat a nástroj nám nabídne hned několik. možných výstupů.

Na výběr je i z několika formátů, konkrétně čtverec 1080 x 1080 pro využití například na Instagramu, obdélník na šířku 1200 x 628 třeba pro reklamy na Facebooku nebo obdélník na výšku s rozměry 1080 x 1920 pixelů. Vedle vyšší kvality výstupů zde máme integrovány i nástroje pro případnou úpravu a dokonce možnost uploadovat vlastní podklad, ze kterého bude umělá inteligence vycházet. Po úpravě, jakmile budete spokojeni s výsledkem, nabídne se vám i náhled s návrhy hashtagů, cesta k rychlému a skvěle vypadajícímu příspěvku se tím ještě zjednodušuje a zrychluje.

Cutout.pro

Posledním s dnešní tipů je opravdu docela mocný cutout.pro. K dispozici je i několik různých placených variant, ale pro osobní účely opět postačí ta neplacená. Platforma nabízí hned několik využití. Vedle možnosti odstranit na vynikající úrovni pozadí, je to i možnost odstranění konkrétního objektu ze scény, vytvoření pasové fotografie a další. Za zmínku také stojí, že tato AI dokáže pracovat i s videi, ale to si necháme někdy na příště. Každopádně, pokud jste někdy chtěli vytvořit zajímavý příspěvek, banner nebo plakátek, odstranění pozadí je nesmírně užitečná věc, díky které lze pak objekty sázet do souvisejícího nebo jakkoli jinak vyhovujícího prostředí, vrstvit je nebo měnit jejich velikost vůči ostatním prvkům, díky čemuž získáte ideální prostor například pro textové sdělení a podobně. V běžných fotoeditorech je to záležitost dostupná, ale, má-li výsledek vypadat trochu k světu, tak často docela pracná a zdlouhavá.

 

Výstupy, které poskytuje cutout.pro jsou ve většině případů opravdu vynikající. Tuto funkci oceníte i v rámci svého e-shopu pro produktové obrázky, ale klidně i u pozvánky na svatbu nebo oslavu narozenin. Ostatně posuďte sami. Následující video demonstruje některé možnosti týkající se odstranění pozadí. Další funkce si však lze prohlédnout třeba na YouTube kanálu cutout.pro.

Není to úžasné? Brzy bude přirozené se soustředit čistě na kreativní proces a technické klikání hodit za hlavu.

Dnes nejčtenější

.