Zavřít reklamu

Google včera pořádal vývojářskou konferenci Google I/O 2023, na které oznámil řadu novinek v oblasti umělé inteligence. Jednou z těch nejdůležitějších je zpřístupnění jeho chatbota Barda v mnoha dalších zemích. Je také k dispozici v tmavém režimu a brzy bude podporovat podstatně více jazyků včetně češtiny a bude integrován do služeb Googlu, jako je Lens.

Když Google v březnu chatbota Barda představoval, byl dostupný pouze (a to ještě jen v předběžném přístupu) v USA a Velké Británii. To je však už minulostí, neboť technologický obr na své včerejší vývojářské konferenci Google I/O 2023 oznámil, že Bard je nyní dostupný ve více než 180 zemích světa (v angličtině) a že brzy bude podporovat 40 dalších jazyků včetně češtiny.

Není to tak dlouho, co Bard zápolil s logikou a matematikou. Google to nedávno vyřešil tím, že sloučil samostatný model umělé inteligence zaměřený na matematiku a logiku s konverzačním modelem, na kterém je Bard postaven. Bard nyní také dokáže autonomně generovat kód – obzvláště dobře mu to jde v Pythonu.

Kromě toho má být Bard v následujících měsících integrován do různých aplikací Googlu, jako je Google Lens. Chatbota bude také možné použít například k vytvoření prezentací v Tabulkách nebo popisku k fotkám na Instagramu. A konečně, Bard nyní nabízí tmavý režim.

Dnes nejčtenější

.