Zavřít reklamu

Aplikace Samsung Free byla v dubnu přepracována a přejmenována. Nyní je tato platforma pro agregaci obsahu známá jako Samsung News a vypadá to, že se ji technologický gigant chystá uvést na více trzích, tedy zejména v Evropě.  

Samsung změnu z Free na News oznámil na začátku dubna letošního roku. Později téhož měsíce debutovala aplikace v USA, ale společnost se tehdy nezmínila o dostupnosti platformy na jiných trzích. Nyní se objevily důkazy, že by se služba měla relativně brzy objevit i v Evropě.

Platforma překonává regulační překážky 

Nová žádost u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) potvrzuje, že se Samsung chystá uvést platformu pro agregaci zpráv na další trhy, a to konkrétně ten evropský. Žádost o ochrannou známku doprovází i nový design ikony aplikace. Oficiální popis zní „počítačový software pro uživatele, který umožňuje sdílet každodenní informace a poskytovat interaktivní a personalizované zpravodajství.“ 

Samsung News nabízí tři způsoby, jak mohou uživatelé najít obsah prostřednictvím denních zpráv, informačních kanálů a podcastů. V USA platforma sdružuje obsah od partnerů, jako jsou Bloomberg Media, CNN, Fortune, Fox News, Sports Illustrated, USA TODAY, Vice a další. Nedávná žádost o ochrannou známku ale samozřejmě neobjasňuje, které partnery si společnost mohla pro svou platformu vybrat konkrétně v Evropě.  

Původně Samsung vydal svou interaktivní domovskou obrazovku pro agregaci obsahu pro zařízení Galaxy pod názvem Bixby Home. Poté byla platforma přejmenována na Samsung Daily, aby se později stala známou jako Samsung Free. Nyní je to Samsung News, a pokud něco, nová přezdívka by měla být méně matoucí a lépe informovat o tom, co aplikace vlastně dělá. Jestli bude mít ale úspěch, se teprve ukáže.

Ostatně i Apple nabízí podobnou službu, která se logicky jmenuje Apple News. K ní však nabízí i předplatné v podobě Apple News+. Tato platforma ale není v tuzemsku dostupná, a jestli bude ta Samsungu, je otázkou. Teoreticky by nemusel být problém ji zde nabídnout v anglickém jazyce s obsahem podobným jiným trhům. Příliš se ale asi nedá doufat, že by zde byl obsah personalizovaný českému uživateli podle tuzemských informačních kanálů. 

Dnes nejčtenější

.