Zavřít reklamu

Společnost Apple přichází se svou aplikací Apple Music Classical na platformu Android a zpřístupňuje tak svět vážné hudby chytrým telefonům a tabletům s tímto systémem překvapivě dříve, než tak učinila u svých vlastních, jako jsou iPadOS, macOS, tvOS nebo watchOS. To v mnoha ohledech představuje revoluční krok ze strany cupertinského giganta, který v minulosti vždy upřednostňoval svůj vlastní ekosystém před ostatními, jako Android a Windows. V současnosti je tak aplikace dostupná jen na iOS iPhonů a nově na zařízeních s Androidem.

Pokud máte předplatné Apple Music, můžete poslouchat hudbu v Apple Music Classical bez jakýchkoli dalších poplatků a samozřejmě bez reklam. Získáte přístup k více než 5 milionům skladeb klasické hudby od komorních kompozic a sólových koncertů, přes symfonie až k operám napříč jednotlivými kulturními obdobími v bezztrátové kvalitě Hi-Res Lossless 192 kHz/24 bitů a Dolby Atmos. V nabídce jsou také stovky předpřipravených playlistů, které usnadňují výběr a množství doplňujících informací. S metadaty zachází Apple Music Classical zcela odlišně než standardní aplikace Apple Music, což ji výrazně odlišuje od konkurence. Názvy jsou delší a podrobnější a data zahrnují detailní údaje o interpretech, kterých zde může být mnoho pro jedinou skladbu, nahrávkách a nechybí ani biografie autorů.

Základem Apple Music Classical pro Android je aplikace Primephonic stejnojmenné společnosti, kterou před několika lety Apple získal a následně ji přetransformoval v Apple Music Classical. Celkově je díky propracovaným průvodcům, zmíněným předpřipraveným playlistům a dostupným informacím aplikace velmi přehledná, takže se v ní rychle zorientují i nováčci žánru, kteří si chtějí rozšířit obzory.

Aplikace Apple Music Classical pro Android v současné době nativně nepodporuje službu Google Cast Audio, zvuk lze ale přehrát pomocí widgetu hudebního přehrávače oznamovacího centra. Také podpora Android Auto prozatím chybí, je ovšem velmi pravděpodobné, že se jí od Applu časem dočkáme, stejně jako tomu bylo před několika lety s Apple Music.

Apple Music Classical v Google Play

Dnes nejčtenější

.