Zavřít reklamu

Jak jistě víte, Samsung má později v tomto roce představit novou hodinkovou řadu Galaxy Watch6. Podle všeho přinese řadu vylepšení, a to jak softwarových, tak hardwarových. Pojďme si shrnout vše, co o ní v tuto chvíli víme.

Jaké modely bude řada Galaxy Watch6 zahrnovat?

Řada Galaxy Watch6 se bude podle všeho skládat ze dvou modelů – základního a modelu Watch6 Classic. Některé úniky naznačují, že druhý zmíněný model ponese přízvisko Pro jako Galaxy Watch5 Pro, avšak vzhledem k tomu, že by měl mít fyzickou otočnou lunetu, je to velmi málo pravděpodobné.

Kdy bude řada Galaxy Watch6 představena

Starší úniky hovořily o tom, že řada Galaxy Watch6 bude jako téměř všechny předchozí generace Galaxy Watch představena v srpnu, podle těch novějších to však bude již v červenci. Přesněji by to mělo být 26. července. Úplně nejnovější úniky pak naznačují, že příští akce Galaxy Unpacked, na které by měl Samsung vedle nových hodinek odhalit i nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5, se bude konat nikoli v USA, ale v Jižní Koreji.

Design

Nejnovější generace Galaxy Watch oproti té minulé nepřinesla žádnou zásadní designovou změnu. Je možné očekávat, že v tomto ohledu velké změny nepřinese ani řada Galaxy Watch6. Nicméně jistých menších změn bychom se dočkat mohli. Základní model bude totiž údajně disponovat zakřiveným displejem, čímž by se inspiroval hodinkami Apple Watch a Pixel Watch. Jak již bylo zmíněno, model Watch6 Classic by měl dostat do vínku fyzický otočný rámeček a z hlediska designu by tak měl připomínat model Watch4 Classic. Oproti němu však jeho rámeček bude údajně o něco tenčí.

Specifikace

Galaxy Watch6 a Watch6 Classic by měly mít oproti svým předchůdcům větší displeje. Obrazovka základního modelu (konkrétně 40mm verze) bude mít údajně velikost 1,31 palců a rozlišení 432 x 432 px, zatímco displej 46mm verze modelu Watch6 Classic by se měla pyšnit úhlopříčkou 1,47 palců a superjemným rozlišením 480 x 480 px. Pro připomenutí: 40mm verze Galaxy Watch5 má 1,2palcový displej s rozlišením 396 x 396 px a Galaxy Watch5 Pro 1,4palcovou obrazovku s rozlišením 450 x 450 px. Displeje budou s největší pravděpodobností typu Super AMOLED.

Řadu by měl pohánět nový čipset Exynos W980, který bude údajně o 10 % rychlejší než Exynos W920, který používají řady Galaxy Watch5 a Watch4. Měl by také být o něco energeticky úspornější. Co se týče baterie, 40mm verze základního modelu by měla mít kapacitu 300 mAh, 44mm verze pak 425 mAh. Stejnými kapacitami budou údajně disponovat i 42 a 46mm verze modelu Classic. U standardního modelu by se jednalo o meziroční navýšení o 16, resp. 15 mAh.

Zdravotní a fitness funkce

Na začátku května Samsung oznámil několik klíčových funkcí, které budou debutovat na příštích Galaxy Watch. Ty bude zajišťovat nová hodinková nadstavba (postavená na systému Wear OS 4) One UI Watch 5.

Jednou z těchto nových funkcí bude sledování spánku podobné tomu, jaké na svých hodinkách nabízí Fitbit. Díky na slovech založenému číselnému skóre a roztomilým zvířátkům poskytne nová platforma pro sledování spánku personalizovaný pohled na vaši historii spánku a kromě toho také návrhy na zlepšení vašich spánkových návyků. Na rozdíl od hodinek Fitbitu však tato funkce nebude placená.

 

One UI Watch 5 kromě toho přinese tréninkové zóny tepové frekvence pro ještě pokročilejší tréninkovou zpětnou vazbu v reálném čase. Tyto zóny se budou dělit na „zahřívací“, „spalování tuků“, „kardio“ a další. Nadstavba také přinese aktualizovanou detekci pádu pro ještě bezpečnější tréninky a výlety. Když se funkce spustí, uživatelé budou moci komunikovat přímo se záchrannými službami.

Pokud jde o senzory, můžeme počítat s tím, že Galaxy Watch6 a Watch6 Classic budou mít akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, senzor BioActive, který zahrnuje sadu snímačů pro měření srdečního tepu, EKG a analýzu složení těla. Chybět zcela jistě nebude ani teplotní senzor, který debutoval v řadě Galaxy Watch5 a který je navázán na funkci sledování menstruačních cyklů. Nebylo by od věci, kdyby Samsung v Galaxy Watch6 jeho fungování upravil tak, aby bylo možné si pomocí něj „jen“ měřit teplotu.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.