Zavřít reklamu

Očekávané se stalo skutečností. Po předchozích informacích, které tvrdily, že Mobvoi TicWatch Pro 5 by měly být prvními hodinkami na trhu s novou čipovou sadou Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1, má na nich běžet systém Wear OS 3, design bude osvěžen a nabídne otočnou korunku, společnost Mobvoi potvrdila příchod nového modelu a vše odpovídá dřívějším informacím.

Hodinky jsou tedy vybaveny zmíněným čipsetem Qualcomm W5+ Gen 1, operačním systémem Wear OS 3.5 a osvědčenou technologií dvouvrstvého displeje Mobvoi, která pomáhá zajistit údajnou výdrž 80 hodin používání mezi nabitími. TicWatch Pro 5 v sobě nezapřou svého předchůdce TicWatch Pro 3 Ultra GPS. Na první pohled zde najdeme podobnosti po stránce vzhledu, mizí ovšem dvoukorunkový design a nabízí konvenčnější řešení v podobě jedné otočné korunky, která umožňuje procházení nabídek. K dispozici je zmíněná a pro Mobvoi charakteristická dvouvrstvá obrazovka kombinující úsporný displej LCD a standardní panel OLED. Vedle jiného i díky tomuto řešení dosahují TicWatch Pro 5 obří výdrže baterie s kapacitou 628 mAh.

Sekundární displej s nízkou spotřebou toho zvládá v této generaci více. Dokáže cyklicky procházet nabídkou, která zobrazuje různé zdravotní ukazatele, jako je srdeční tep, odhadované množství spálených kalorií za celý den a podobně, aniž by bylo nutné zapínat 1,43″ OLED obrazovku hodinek s rozlišením 466 x 466 a frekvencí 60Hz . Nově se barva podsvícení úsporného displeje během aktivit mění podle tepové frekvence, s cílem pomoci uživateli rychle a jediným pohledem zjistit, zda je třeba přizpůsobit zátěž. Zařízení splňuje požadavky normy odolnosti MIL-STD-810H, takže bez potíží přežijí i drsných podmínkách a díky vodotěsnosti 5 ATM si s nimi můžete užít domácí koupel i běžné vodní radovánky v mělké vodě.

Od Snapdragonu W5+ Gen 1, který je srdcem TicWatch Pro 5, se obecně hodně očekává, má být dvakrát rychlejší než čipy Qualcomm Wear 4100+ a zároveň spotřebovávat výrazně méně energie. Na to, aby bylo možné říci, zda nový čip způsobí revoluci je ještě brzy, TicWatch Pro 5 jsou první hodinky dostupné s W5+ Gen 1, ale hodinkám rozhodně přidává na svižnosti a podílí se na splnění tvrzení Mobvoi o výdrži baterie.

Pokud jde o další technické specifikace, tak pouzdro zařízení je vyrobeno z hliníku. Hodinky disponují 2 GB RAM paměti a uložištěm s kapacitou 32 GB. Konektivitu zajišťují Bluetooth 5.2 a Wi-Fi 2,4GHz  a výbava zdravotních senzorů čítá snímač srdečního tepu PPG, snímač SpO2 i snímač teploty kůže. Řemínek má standardní rozměr 24 mm a proporce samotných hodinek jsou 50,15 x 48 x 12,2 mm při hmotnosti 44,35 g. Nechybí funkce jako mobilní platby nejrůznější režimy cvičení a analytické nástroje tréninku. Na výběr je pouze jedno barevné provedení v odstínu obsidián. Hodinky TicWatch 5 Pro jsou ode dneška k dispozici na webu výrobce a brzy jistě proniknou i na český trh. Cena je stanovena na 350 amerických dolarů, tedy necelých 8 000 korun.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.