Zavřít reklamu

Když vám spadne telefon do přehrady, jezera či třeba hlubokého rybníka, asi vás nenapadne nic jiného, než se s ním rozloučit a pořídit si obratem nový. Ti odvážnější se pro něj sice pokusí potopit, nicméně pokud telefon ztratíte tímto stylem třeba u hráze, jejíž ochoz se tyčí spoustu metrů nad hladinou vody a zároveň je zde voda nejhlubší, šance na nalezení je minimální. Pak ale můžete být také odvážný indický úředník, který nechá „na své triko“ přehradu vypustit. Ano, přesně takový případ se skutečně stal. 

Indická média začala v posledních dnech informovat o tom, že ve státě Čhattísghar byla vypuštěna přehrada Kherkatta poté, co do ní spadl tamnímu úředníkovi jeho mobilní telefon Samsung při pořizování selfie s přáteli. A jelikož o něj muž nechtěl přijít za žádnou cenu, rozhodl se spustit jeho velkou záchrannou akci, kterou obhajoval tím, že v něm jsou údajně uložena citlivá státní data, která se nesmí dostat nikomu do rukou. Pravda však byla taková, že se jednalo o Samsung s cenovkou kolem 30 000 Kč a tak o něj nechtěl zkrátka přijít. 

Jako první přišli na řadu potápěči, kterým se však telefon vylovit nepodařil. Úředník se proto rozhodl k přivolání výkonných čerpadel, kterými za tři dny přehradu vypustil. Odčerpány byly celkem dva miliony litrů vody, které jsou v oblasti, kde jsou s vodou problémy, vyvažovány zlatem. Ani to ale úředníka nezastavilo, ba právě naopak – svůj čin začal záhy obhajovat tím, že jeho vedlejším produktem je vlastně pomoc tamním obyvatelům a je tedy hodný pochvaly. Úřady, které začaly velmi rychle celou akci vyšetřovat, však tímto vysvětlením neobměkčil, ba právě naopak. Okamžitě jej proto odstavili z funkce kvůli podezření na zneužití pravomocí, přičemž pokud se potvrdí – což je u takto extrémního případu více než pravděpodobné -, kromě pokuty jej čeká vyhazov. 

Dnes nejčtenější

.