Zavřít reklamu

Apple a Samsung jsou rivalové na ostří nože od doby, kdy Apple vstoupil na mobilní trh, tedy prakticky hned od roku 2007. Samsung totiž mobilní telefony vyvíjel již předtím, jen se samozřejmě jednalo o ty běžné a hloupé, i když tehdy hodně populární. Až Apple ukázal trend, kterým se budou budoucí smartphony ubírat. 

Na iPhone musel reagovat každý velký výrobce, protože kdo by zaspal, ten by jednoduše skončil. Byl to ostatně případ Nokie, Sony Ericssonu, Blackberry a dalších. Aby Samsung držel s Applem krok, „vypůjčil“ si od něho některé technologie a designové prvky, kvůli čemuž se ostatně obě společnosti dlouhá léta soudily.

Tato situace pak nahrávala mnohým Samsung haterům k tomu, aby si právě z jihokorejské společnosti utahovali, jako že je vlastně jen „odpadem Applu“. Níže přiložený obrázek tak pochází z roku 2014 a přišlo nám vtipné se o něho s vámi podělit. Třeba už jen pro ten kontrast, jak se vlastně sama doba změnila, kdy Samsung již po čtyři roky udává trend v segmentu ohebných zařízeních, a Apple zatím nevydal jediný model takového smartphonu. 

Logo Samsung

Jeho pozice dvojky na trhu mobilních telefonů je navíc ohrožena sílící čínskou konkurencí a s aktuálním upadajícím trendem prodejů je otázkou, zda to je pro Apple dobře, či nikoli. Pokud ale nebude reagovat, nemusí dopadnout dobře. Jinak takto logo Samsungu samozřejmě nevzniklo, protože sama společnost je o poznání starší než sám Apple. Byla založena v roce 1938, kdežto Apple až v roce 1976.

Společnost se skládá z velkého množství mezinárodních společností, kdy jsou všechny spojeny pod značkou Samsung, včetně Samsung Electronics, světově největší elektronické společnosti, Samsung Heavy Industries, jednoho z největších světových stavitelů lodí a Samsung Engineering & Construction, vedoucí globální stavitelské společnosti. Tyto tři multinacionální korporace tvoří základ skupiny Samsung a odráží její jméno – význam korejského slova Samsung je totiž „tři hvězdy”. 

Související články

Dnes nejčtenější

.