Zavřít reklamu

Konečně je to tady, už žádné trapasy ve společnosti k vůli rozepnutým poklopcům, je čas spárovat džíny s vašim smartphonem. Ačkoli celý boom odstartovaly chytré hodinky, následované například brýlemi Ray-Ban nebo prstenem Oura Ring, také chytré oblečení si pomalu získává stále více příznivců. Nyní zde máme prototyp chytrých kalhot, které vám dají vědět na telefon, kdykoli není váš zip na svém místě.

Vývojář Guy Dupont odhalil na Twitteru svůj projekt poté, co mu jeden z jeho přátel navrhl, aby vyrobil kalhoty, které by člověku daly vědět, kdykoli je jeho zip rozepnutý, prostřednictvím oznámení na jeho telefonu. Při Dupontově testu si rozepne kalhoty a několik sekund čeká. Jakmile senzor zjistí, že má rozepnutý poklopec, odešle uživateli oznámení prostřednictvím služby, kterou nazval WiFly.

Aby vše fungovalo, připevnil vynálezce na zip, ke kterému přilepil magnet, Hallovu sondu za pomoci zavíracích špendlíků a lepidla. Do kapsy mu pak vedou dráty, díky nimž se po několika sekundách spustí proces upozornění. Na video, ve kterém ukazuje, jak chytré kalhoty fungují, autor navazuje seznamem použitých materiálů a kroků, které podnikl, aby dosáhl kýženého výsledku.

Navzdory tomu, jak užitečná tato funkce může být, je namístě, že vyvolává jisté obavy stran procesu praní. Vzhledem k použití drátů, obvodů a lepidla, se vložení kalhot do pračky nejeví jako příliš dobrý nápad. Otázkou také je, jak moc by to ovlivnilo výdrž baterie, protože zařízení musí zůstat připojené k telefonu po celý den.

Jak již bylo řečeno, Tyto chytré kalhoty jsou prototypem a zatím se jich žádný investor neujal, s ohledem na stoupající popularitu nejrůznějších chytrých řešení, však není nemožně, že bychom se s něčím podobným mohli jednou setkat u některého z výrobců moderního oblečení. Osobně jsem toho názoru, že budeme v budoucnu svědky výrazného nástupu zařízení s přizpůsobitelným využitím, malých chytrých senzorů, jejichž účel si zvolí sám uživatel a tak se nakonec můžeme dočkat i mnohem bizarnějších aplikací chytrých technologií.

Dnes nejčtenější

.