Zavřít reklamu

Téměř každý nový únik týkající se Galaxy Z Flipu5 potvrzuje, že příští skládací véčko Samsungu bude mít větší vnější displej. Konkrétně by měl mít úhlopříčku 3,4 palců. To samo o sobě slibuje mnohem větší použitelnost, nicméně my bychom byli rádi, kdyby korejský obr šel nad rámec softwarové stránky a vytvořil pro vnější displej příštího Z Flipu vysoce kvalitní prvky One UI.

Vnější obrazovka Galaxy Z Flipu5 umožní uživatelům prohlížet si a psát zprávy, procházet web a pohodlněji využívat aplikace a funkce nadstavby One UI, když se jim zrovna nechce telefon otevírat. To je samo o sobě výhoda, doufáme však, že vnější displej toho umožní více.

Přáli bychom si, a určitě nejen my, aby Samsung vytvořil celou řadu nových animací, které by byly exkluzivní pro vnější displej příštího Z Flipu a budoucích modelů. Bylo by fajn, kdyby každý typ notifikace, ať už jde o oznámení o příchozí zprávě, informace o připojeném nositelném zařízení, nebo vše mezi tím, měl detailní animaci zdobenou „cool“ prvky uživatelského rozhraní. Takovéto vysoce kvalitní animace by mohly do řady Galaxy Z Flip přinést prvek jedinečnosti a pro uživatele, kteří se obávají o výdrž baterie, by Samsung mohl nabídnout možnost zobrazování těchto animací deaktivovat, když je vnější obrazovka vypnutá (nebo je zapnutý režim Always-on) a když zařízení detekuje, že je v kapse (což některé telefony Galaxy již dnes umějí).

Jestli se vnější displej příštího Z Flipu bude něčím takovým chlubit, samozřejmě není vůbec jisté. Dozvědět bychom se to však měli již poměrně brzy – podle novějších úniků Samsung novou generaci svých ohebných telefonů (kromě Galaxy Z Flipu5 to bude Galaxy Z Fold5) představí koncem července.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.