Zavřít reklamu

Ohebná véčka řady Galaxy Z Flip nejsou tak špičková, jak by si někteří z nás přáli. Nabízejí sice řadu vlajkových prvků, jako jsou nejnovější čipy Snapdragon nebo 120Hz AMOLED displeje, v některých oblastech však zaostávají.

Nemají například tak dobré fotoaparáty, a co se týče softwaru, nepodporují jednu z nejlepších funkcí Samsungu, kterou je režim DeX. To by se však mělo letos změnit.

Podle informací bude Galaxy Z Flip5 podporovat režim DeX a stane se tak nejmenším telefonem Galaxy, který to kdy dokázal. Pro ty, co (náhodou) nevědí: DeX je nástroj, který umožňuje proměnit telefony a tablety Samsungu na pracovní stanici s rozhraním podobným tomu na stolním počítači. Jestli Samsung později hodlá DeX prostřednictvím softwarové aktualizace zpřístupnit na starších modelech řady Z Flip, o tom zatím informace nemáme. Je pak také pravda, že se jedná o funkcionalitu, kterou ne všichni využijí.

Galaxy Z Flip5 by jinak měl dostat do vínku 6,7palcový ohebný displej, 3,4palcový vnější displej, rozměry (v rozloženém stavu) 165 x 71,8 x 6,7 mm, čipset Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který jako první použila řada Galaxy S23, a zejména nový design pantu, který by mu měl umožnit se sklopit dokonale naplocho a díky kterému by ohebný displej neměl mít tak viditelnou rýhu. Spolu s další skládačkou Galaxy Z Fold5 a dalšími zařízeními bude údajně představen koncem července.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.