Zavřít reklamu

Nejnovější informace na značují, že gigant na poli fotografie, Canon, má v úmyslu po vzoru některých konkurentů také vstoupit do světa mobilního focení a navázat spolupráci s některým s výrobců smartphonů. Jednalo by se tak o jeden z posledních případů spojení společnosti vyrábějící fotoaparáty s výrobcem mobilních zařízení.

V posledních několika letech jsme byli svědky poměrně časté kooperace firem vyrábějících fotoaparáty s producenty chytrých telefonů. Nedávno se to týkalo například společností Leica a Xiaomi, ZEISS a Vivo nebo Hasselblad, který se významně podílel na fotografické výbavě telefonů OPPO a OnePlus.

Nyní zdroj Digital Chat Station na Weibo tvrdí, že veterán v oblasti fotografie, Canon má podobné úmysly a chce kooperovat s některým z výrobců smartphonů. O konkrétním partnerovi Canonu zatím nepadlo ani slovo, ale vzhledem k tomu, že Xiaomi, vivo, OPPO a OnePlus již takové partnerství uzavřely, jako teoretičtí kandidáti se nabízí společnosti Asus, Google, Honor, Huawei, Motorola, Realme nebo Samsung. V rámci zmíněných partnerství se společnosti primárně zaměřené na výrobu fotoaparátů podílí na různých aspektech od ladění obrazu až po ty z ambicióznějších, které vedou k novým softwarovým funkcím a hardwaru jako jsou například objektivy.

V této souvislosti, je jasné, že tyto dohody mohou mít výrazně rozdílné výsledky. Například fotoaparáty OnePlus 11 se značkou Hasselblad byly pro mnohé zklamáním, pokud jde o reprodukci barev a kvalitu obrazu při slabém osvětlení. Na druhém konci spektra pak stojí fotoaparát Xiaomi 13 Pro, kterému vztah se společností Leica opravdu prospěl a jeho výstupy jsou vynikající. Doufejme, že ze strany Canonu, který by jistě měl co ze svých technologií nabídnout, tak nepůjde jen o experiment nebo snahu na sebe upozornit. Canon by mohl do hry vstoupit například se systémem automatického ostření nebo uplatit letité zkušenosti v oblasti optiky.

Dnes nejčtenější

.