Zavřít reklamu

Samsung již v roce 2017 představil funkci s názvem App Pair, která uživatelům umožňuje vytvářet dvojice aplikací a spouštět je spolu v režimu multitaskingu s rozdělenou obrazovkou. Stejnou funkci nyní přináší Google nativně do Androidu 14.

Google vydal minulý týden druhou betaverzi Androidu 14. Známý specialista na Android Mishaal Rahman při jejím zkoumání zjistil, že americký technologický gigant vyvíjí způsob, jak uživatelům umožnit ukládat páry aplikací. I když Android již umožňuje používat páry aplikací a ponechat je v nabídce multitaskingu, po jejich zavření je není možné uložit a znovu použít. Android 14 tak nyní uživatelům umožní vytvářet páry aplikací a ukládat je na domovskou obrazovku. Kdykoli tedy uživatel klikne na ikonu uloženého páru aplikací, tyto dvě aplikace se otevřou v režimu multitaskingu s rozdělenou obrazovkou.

Už je to šest let, co Samsung začal nabízet páry aplikací, které lze uložit a umístit na postranní panel nebo domovskou obrazovku. A Google si právě nyní uvědomuje potenciál této funkce. Funkce je užitečná zejména pro ty, kteří často pracují na více úlohách najednou pomocí dvou aplikací. Své využití také najde na zařízeních s velkou obrazovkou, jako jsou skládací telefony a tablety.

I když Samsung tuto funkci nabízí již roky, jde o vlastní implementaci založenou na Androidu a tím, že ji Google nyní zavádí do Androidu přímo, bude optimalizovanější. A z toho bude těžit i korejský obr.

Dnes nejčtenější

.